Дієтологи часто розповідають про користь тих чи інших продуктів та як вони впливають на організм. Наприклад, морські водорості підтримують функції щитовидної залози, огірки зміцнюють кістки, шпинат живить мозок і нормалізує тиск. Які продукти корисні для серця і судин та в якому вигляді їх краще вживати, розповіли у Міністерстві громадського харчування МОЗ України.
Зелені овочі
Зелений колір овочів означає, що він містить пігмент хлорофіл, в якому є магній. Цей мікроелемент необхідний для здорового тиску та скорочення серця. Чудовими джерелами магнію вважають брокколі, зелену цибулю, горошок, шпинат, листову капусту (кейл). Експерти рекомендують зелені овочі використовувати у тушкованому вигляді або додавати в суп.
Читайте також: М'яко очищають кишківник: дієтолог розповіла, чому корисно їсти сливи.
Жирна риба (оселедець, скумбрія)
Чим більше жирних кислот омега-3, тим краще шанси мати адекватний рівень холестеролу та протидіяти запаленню. Вибирайте слабосолоний оселедець або вимочуйте його у воді чи молоці. Скумбрію можна просто запекти з коренеплодами.
Ягоди (смородина, порічки, ожина, малина, полуниця)
Яскраві плоди багаті на антиоксиданти. Ягоди в раціоні діють на запалення в судинах, як порошок з вогнегасника на полум'я. Їжте ягоди свіжими або замороженими, а якщо консервуєте, достатньо стерилізувати їх у власному соку, без цукру.
Грецькі горіхи
Горіхи містять жирні кислоти омега-3, клітковину та білок. Використовувати їх краще у сирому вигляді. Чищені горіхи краще промити.
Гарбузове насіння
Це і антистрес, і джерело жирних кислот омега-3. Їжте насіння гарбуза сирим.
Гарбуз, помідори, морква
Всі гарячі кольори свідчать про вміст каротиноїдів або лікопени – пігментів, які також гасять запалення. Ці пігменти розчиняються лише у жирах і добре переносять термічну обробку. Експерти рекомендують овочі тушкувати, відварювати, додавати в супи.
Буряк
Буряк - джерело необхідних для здоров'я судин нітратів. Нітрати стають сировиною для виробництва в судинах оксиду азоту, який судини і розширює, знижуючи тиск. Буряк можна тушкувати, запікати та поєднувати з іншими продуктами, такими як горіхи, насіння, оселедець, шпинат та гарбуз.
Дізнайтеся також, чи корисно їсти соєві продукти: дієтолог розповів, як вони впливають на здоров'я.