Після нічного новорічного застілля інколи можна зіткнутися з неприємними наслідками надмірного вживання алкоголю - похмілля здатне зіпсувати життя надовго і перекреслити радість від зустрічі Нового року з друзями і рідними.
"Апостроф" Health зібрав поради медиків, кухарів та барменів, які допоможуть позбутися від похмілля і повернути собі гарне самопочуття.
Більше води
Вода - найперший засіб, коли потрібно допомогти тілу якнайшвидше позбутися продуктів розпаду етанолу. Під час похмілля треба пити багато води дрібними ковтками. Найбільш дієві засоби - аптечні розчини для регідратації або мінеральна вода.
Також можуть допомогти солодкий чай, томатний сік і розсіл, можна спробувати випити чай з медом. Фруктові соки та бульйони допоможуть полегшити неприємні симптоми.
Ще один дієвий засіб під час похмілля - сік лимона, він допоможе нейтралізувати токсини. 100 мл лимонного соку вистачить на цілий день, пити його треба невеликими порціями раз на 1,5-2 години потроху.
Медики також радять їсти імбир, який багатий на каротин, В1, В2 і аскорбінову кислоту, що незамінні при похміллі. Імбир допоможе, якщо вас нудить і болять м'язи. Також він нормалізує роботу кишківника.
Кефір, айран, кумис містять амінокислоти, які покращують апетит, а молочнокислі бактерії виводять з організму токсини, які з'явилися під час розпаду алкоголю. Також вони допомагають захистити печінку.
Сорбенти
Було б добре, якби ви випили сорбенти перед новорічною вечіркою. Та і після наслідків святкування у вигляді похмілля можна використати їх для виведення з організму отрути. Якщо у вас немає під руками сучасних препаратів на кшталт білого вугілля чи подібних, випийте звичайне активоване вугілля, але в більшій кількості.
Похмелятися чи ні - ось в чому питання
У цьому питанні є два підходи. Перший - ніякого алкоголю. Додаткове навантаження на організм додасть ще більше проблем, бо всередині вас і так повно продуктів розпаду алкоголю. І хоча спочатку може здатися, що стало легше, але незабаром отруєння стане сильніше.
Своєю чергою бармени все ж пропонують похмелитися. Тут головне - не зловживати, щоб не перейти у запій. Для "ранкового" коктейлю знадобиться 50 мл хорошого (важливо!) віскі, 50 мл вершків і дві чайні ложки меду. Знавці справи радять все змішати і випити за один раз. Ще один рецепт: біле вино (краще сухе), мінералка - не більше 100 мл кожного напою - і дві чайні ложки лимонного соку. Наливаємо в келих спочатку вино, потім воду і сік.
Сон
Похмілля можна просто проспати - зазвичай воно минає за 24 години.
Знеболювальні засоби
Якщо голова болить настільки, що не виходить навіть спати, випийте протибольові препарати. Використовуйте тільки перевірені ліки - ті, які вже вживати колись.
Прогулянка
Пройдіться хоча б по дому - рух допомагає розігнати токсини по організму і пришвидшити їх вихід. Прогулянка на свіжому повітрі з правильним диханням допоможе організму легше вивести з крові продукти розпаду алкоголю. Якщо ви не хочете гуляти і маєте час та натхнення, можна зайнятися йогою.
Раніше лікар розповів, чи допоможе активоване вугілля при похмілля полегшити стан.