Літо і початок осені - традиційна пора баштанних культур. Однак додавати до свого раціону кавуни треба з обережністю - великі обсяги можуть зашкодити.
Про те, чим корисний і шкідливий кавун, скільки його можна вживати на день, розповів сімейний лікар Денис Савощенко для The Village.
В чому користь кавуна
Кавун - це ягода, яка має у своєму складі велику кількість магнію та вітамінів групи В. Як відомо, ці мікроелементи є базовими для правильної роботи нервової системи. Аскорбінова кислота в кавуні укріплює судинну стінку та є природним протизапальним вітаміном. Кавун має дезінтоксикаційні властивості та рятує від зневоднення, оскільки складається з рідини. Найсмачніші і найкорисніші кавуни у сезон із середини липня до кінця вересня, причому найсолодші кавуни - це вирощені на півдні України.
Чи шкідливий кавун і в яких випадках
Навколо кавунів склалися міфи щодо високого вмісту нітратів і пестицидів. У кавуні пестициди можуть бути тільки у шкірці: вона товста, зелена і дуже надійна, щоб не пропустити їх з ґрунту до м’якоті.
Нітрати – це солі аміаку, які стимулюють ріст рослин. Препаратами з нітратами обробляють землю, а через кореневище вони можуть потрапити у рослину. Там вони перетворюються в амінокислоти та будують із них білки.
Щоб вибрати найкращий кавун, треба обирати його за зрілістю. У зрілому кавуні нітрати вже перетворились у безпечні білки. Основний критерій у виборі кавуна – сухий хвостик. Щоб в організм не потрапили пестициди та інфекції з ґрунту, кавун треба ретельно промити і не їсти шкірку.
Скільки можна з’їсти кавуна за раз
Кавун складається з соку, де містяться цукри: глюкоза, фруктоза та сахароза. За кількістю цукру на 100 грамів у кавуні лише 6 грамів цукру – це дуже мала концентрація в порівняні зі 100 грамами банана, де 12 грамів цукру. Але за добу краще вживати не більше як один кілограм кавуна.
Раніше дієтолог пояснила, чому потрібно вечеряти за 3-4 години до сну.
Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.