Вчені заявили, що вони, можливо, знайшли інноваційний підхід до лікування хвороби Альцгеймера. Ксенон, газ без кольору, запаху та смаку, продемонстрував захисну дію на мозок при вдиханні мишами з хворобою Альцгеймера.
Висновки вчених опублікували в журналі Science Translational Medicine.
Не існує ліків проти розладу мозку, яким страждають мільйони людей в усьому світі. Лікування просувається повільно, оскільки вчені не до кінця розуміють, що викликає це складне захворювання.
В ході проведених експериментів дослідники дійшли висновку, що ксенон — газ без кольору, запаху та смаку - виявляє захисну дію на мозок при вдиханні мишами. Клінічні випробування в Brigham and Women's Hospital у Бостоні мають розпочатися найближчими місяцями.
«Одне з головних обмежень у галузі дослідження та лікування хвороби Альцгеймера полягає в тому, що надзвичайно важко розробити ліки, які можуть подолати гематоенцефалічний бар’єр, але газ ксенон може. Ми з нетерпінням чекаємо випробування цього нового підходу на людях», — сказав старший і співавтор дослідження Олег Бутовський, нейробіолог з Бригамської жіночої лікарні.
Ксенон використовується у фотоспалахах, медичних зображеннях, атомних енергетичних установках, анестезії та навіть альпіністами, які підіймаються на гору Еверест, оскільки він сприяє виробленню еритроцитів.
Дослідження вчених показало, що миші з хворобою Альцгеймера, які вдихали ксенон у спеціалізованій камері, мали легше запалення мозку, меншу втрату клітин мозку та кращу когнітивну функцію під час будівництва своїх гнізд.
Команда доктора Бутовського розробляє способи більш ефективного використання газу ксенону та вивчає його потенціал для полегшення розсіяного склерозу, хвороби Лу Геріга та захворювань очей, що включають втрату нейронів.
"Якщо клінічне випробування пройде добре, можливості для використання газу ксенону є чудовими, — сказав співавтор дослідження доктор Говард Вайнер, головний дослідник майбутнього випробування. - Це може відкрити двері для нових методів лікування пацієнтів із неврологічними захворюваннями".
Для довідки: хвороба Альцгеймера є найпоширенішою формою деменції — вона викликає втрату пам’яті, сплутаність свідомості, проблеми з мисленням і зміни поведінки.
Як повідомляв "Апостроф", американські вчені знайшли підтвердження того, що старіння не є повільним і постійним процесом, і назвали два періоди, коли люди стикаються з проблемами зі здоров'ям і різко старіють.
Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.