RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Що робити, якщо вкусив кліщ: алгоритм дій і головні заборони

З настанням тепла активізуються кліщі. Найбільшу небезпеку вони становлять у період із квітня по жовтень. Щоб захиститися від їхнього укусу, перед походом до лісу чи парку слід одягати одяг з довгими рукавами та штанинами, користуватися репелентами. Але якщо кліщу вдалося дістатися до вашої шкіри, слід його правильно позбутися. Алгоритм дій у таких ситуаціях опублікував Центр громадського здоров'я України.

Читайте також: Пінцетом, ниткою та милом: лікар назвала 3 способи витягнути кліща в домашніх умовах.

Фото: maxpixel.net

Як правило, дорослих кліщів люди помічають на тілі через 2-3 дні після укусу, коли вони збільшуються в розмірах, а на місці укусу з'являється свербіж, припухлість або почервоніння.

Якщо у вас є можливість, відразу зверніться до травмпункту, де кліща витягнуть професійно. У разі, коли лікаря поруч немає, видалити паразита можна самостійно.

У звичайних та ветеринарних аптеках продаються спеціальні інструменти для видалення кліщів. З їх допомогою кліща акуратно розгойдують, а потім повільно викручують у будь-якому напрямку. Зробити це можна руками. Оберніть пальці бинтом або марлевою серветкою, після чого повільно та без ривків витягніть кліща.

Читайте також: Не завжди інфікує: лікар уточнила, коли укус кліща буває небезпечним.

Кліща слід видаляти зі шкіри з хоботком. Якщо хоботок залишився всередині ранки, лікар допоможе дістати його стерильною голкою.

Головні заборони при видаленні кліща - різке висмикування, заливання соняшниковою олією або спиртом, сильний тиск на зовнішню частину його тіла.

"Після видалення кліща місце укусу промивають антисептиком (наприклад, хлоргексидином), а руки миють з милом. Також спостерігайте за своїм самопочуттям, температурою тіла і місцем укусу. Якщо навколо ранки з'явилася червона пляма, яка збільшується в розмірах, зверніться до лікаря-інфекціоніста" , - це може бути одним із симптомів хвороби Лайма.

Раніше лікарка розповіла, де в Україні є ризик заразитися кліщовим енцефалітом.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я
Теги: кліщі