RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Який шоколад корисний, кому він може зашкодити і чим його замінити: поради дієтолога

Щоб уникнути збільшення ваги та знизити ризик розвитку цукрового діабету, слід пам'ятати про добову норму споживання цукру. Але обмежуючи солодощі, варто залишити у раціоні місце для чорного шоколаду. Дієтологиня Оксана Скиталінська на своїй сторінці у Facebook розповіла, чим корисний цей продукт, а коли може нашкодити здоров'ю.

Фото: pexels.com

За словами Скиталінської, корисним є виключно гіркий чорний шоколад, у якому міститься 85% і більше какао бобів. "Все, що нижче 85%, до уваги не беремо, бо там купа цукру та жиру", - пояснила експертка.

Чорний шоколад корисний завдяки високому вмісту поліфенолів – антиоксидантів, які захищають клітини організму від пошкодження вільними радикалами.

Читайте також: Топ-6 способів зменшити кількість цукру в раціоні дитини.

"Поліфеноли виконують роль пробіотиків, живлять корисні бактерії в нашому кишечнику, - пише лікарка. - Краще перетравлюється і засвоюється їжа, більше синтезується вітамінів, краще працює мозок, судини, менший ризик онкозахворювань, насамперед раку кишечника".

Також поліфеноли гарно впливають на пам'ять, покращують кровообіг у мозку, захищають шкіру від шкідливого впливу сонця.

Оксана Скиталінська радить не захоплюватися чорним шоколадом людям, які схильні до набору зайвої ваги. Особливо це стосується шоколадок з різними солодкими наповнювачами – горіхами, родзинками, нугою, печивом.

"Якщо у Вас є хоч незначні "дифузні зміни" на УЗД, і, особливо, якщо є підвищений холестерин, тригліцериди та печінкові ферменти, вживайте лише 85-100% шоколад і поєднайте його з ягодами - так Ви отримаєте більше поліфенолів, клітковини і менше з'їсте шоколаду, - пише дієтологиня. - Така сама порада стосується і тих, у кого є подагра".

Читайте також: Корисні для очей та кісток: 6 несподіваних властивостей кабачків.

Фото: pexels.com

Чим замінити чорний шоколад

Смак гіркого шоколаду не всім подобається, але корисні поліфеноли можна отримати і з інших продуктів. Оксана Скиталінська рекомендує звернути увагу на ягоди (шовковицю, чорноплідну горобину, бузину, чорницю), яблука зі шкіркою, виноград, какао, зелений чай, гострий перець, капусту, броколі та шпинат.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я