Їжа не лише дарує насолоду та енергію, а й може приносити користь нашому організму. Наприклад, є продукти, які можуть захистити мозок від деменції, зберегти здоров'я печінки та покращити стан волосся. Дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, як за допомогою вітамінного коктейлю продовжити молодість мозку.
На особистій сторінці в Instagram лікар поділилася рецептом коктейлю під назвою "Молодість мозку". За словами дієтолога, цей напій допоможе мати ясну голову, щоб ще більше допомагати нашим військовим наблизити перемогу України.
Для приготування коктейлю вам знадобиться:
- сирий жовток;
- молоко (козяче, рослинне, коров'яче) або кефір;
- ягоди (бажано різні);
- м'ята.
Також можна додати:
- 1 ч. л. змеленого насіння льону (льон має нейрозахисну дію, покращує стан капілярів);
- листочок гінкго;
- 1 ч. л. порошку лецитину.
Як приготувати: жовток (сире яйце попередньо вимийте з милом) збийте з ягодами та молоком. На дно склянки викладіть лід і вилийте яєчно-молочно-ягідну суміш. Прикрасьте маленькою гілочкою м'яти.
Дієтолог радить зробити три шари: нижній з шовковицею, смородиною та порічкою, середній – із суницями, верхній – жовток та молоко. За бажанням додайте в коктейль 1/2 ч.л. цукру.
Чим корисний цей коктейль?
1. Жовток багатий поліненасиченими жирами, які мають протизапальні і антитромботичнв властивості. Жири в жовтку такі самі, як в оливковій олії, переважно олеїнова.
2. Є трохи корисного холестерину (приблизно 1,6%), що забезпечує нормальну роботу нервових клітин та нервових волокон, потрібен для вироблення жовчі для травлення, синтезу вітаміну Д в шкірі, стероїдних гормонів, таких, як естрогени і тестостерон.
Читайте також: Допомагає серцю і захищає печінку: дієтолог розповіла, чим корисна рукола.
3. Ягоди багаті поліфенолами та віт С, вони ущільнюють стінку капілярів, сповільнюють утворення запальних молекул NFKB, сприяють довголіттю, захищають мозок від втрати пам'яті та інтелекту.
Дієтолог також пояснила, чому в коктейлі використовується лише сирий жовток, а не ціле яйце. За словами Оксани Скиталінської, сирі білки містять білки, що погіршують засвоєння біотину, і пригнічують активність ферментів підшлункової залози. Тому білок яйця краще вживати вареним.
Раніше дієтолог розповіла, чим корисний квас із бузини і як приготувати смачний сезонний напій.