RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Що корисно для печінки: дієтолог назвала 7 правил харчування

Печінка - дуже важливий орган, який найбільше страждає від неправильного раціону. Щоб печінка була здоровою, важливо дотримуватись певного режиму харчування та обирати напої та продукти, які несуть мінімальне навантаження на орган. Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, що треба їсти, щоб мати здорову печінку.

"Без печінки ми не можемо обійтися, бо на ній "зав'язані" всі біохімічні процеси в організмі, вона основна "лабораторія", яка перетворює речовини, що потрапляють з їжею, в інші речовини, які або видаляються з організму, або йдуть на його потреби, тобто те, що ми називаємо обміном речовин. Саме печінка забезпечує підтримання сталості глюкози, жирних кислот, амінокислот,гормонів, антиоксидантів та багатьох інших речовин, які потрібні для роботи кожної клітини тіла. А ще печінка детоксикує все шкідливе і токсичне", - пояснила лікар.

Фото: facebook.com/SkytalinskaOksana

Правила харчування для здорової печінки

1. Щоб печінка виробляла різні ферменти і виконувала функцію детоксикації, їй необхідний якісний "будівельний матеріал" - білок. Тому важливе правило: кожен прийом їжі доповнюйте білковою стравою (яйця, риба, нежирне м'ясо, морепродукти, сир, бобові, гриби).

2. Також печінки потрібні вуглеводи, але лише повільні. Тобто рослинні продукти, багаті на клітковину - овочі, зелене листя, ягоди, гриби, каші. А ось прості або швидкі вуглеводи, такі як цукор, фруктоза гальмують детоксикацію. Тому на десерт обирайте фрукти, ягоди, і намагайтеся не зловживати солодощами, а ще краще – зведіть їх до мінімуму.

Читайте також: Клітковина і білки: дієтолог назвала продукти, які краще їсти на сніданок.

3. Жири для печінки також необхідні для підтримки здоров'я. Важливо не зловживати рослинними оліями та жирами "без холестерину" - надлишок рідких ненасичених жирів робить мембрани клітин легкопроникними для вірусів. А ось шматочок свіжого добре промороженого сала має протилежний ефект. Також обов'язково додати до раціону варені яйця з рідким жовтком.

4. Печінці необхідні рослинні антиоксиданти – чорниця, чорна смородина, малина, цибуля, часник, зелений чай, морська капуста, фрукти та овочі. Особливо цінні хрестоцвіті (всі сорти капусти, рукола, редька, редис, листя гірчиці, паростки броколі). Обов'язково включіть у раціон буряк у сирому та вареному вигляді.

Фото: pixabay.com

5. А ще печінка не любить хаосу, насамперед, під час їжі. Тому режим харчування має значення. Тоді повноцінно виділяється жовч, перетравлюється та засвоюється їжа.

6. Також печінка любить воду. Протягом дня варто пити багато теплої води, можна із соком лимона. Тепла вода зранку розріджує кров, допомагає краще виділяти жовч, покращує роботу мозку.

7. Щоб захистити печінку від запалень та відкладень жиру, випивайте в день одну-дві чашки кави. Пийте маленькими ковтками.

Раніше дієтолог порадила крупу для здоров'я серця та судин.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я