Солодощі - джерело швидких вуглеводів, і демонізувати їх не варто. Однак для дорослих та дітей існують норми вживання цукру, перевищувати які лікарі не радять. Міністерство охорони здоров'я України випустило пам'ятку, скільки цукру можна їсти дітям та як зменшити його кількість у раціоні.
"25 г або 5 чайних ложок без гірки - саме така добова норма цукру для дітей за рекомендацією Всесвітньої організації охорони здоров'я", - йдеться у публікації МОЗ у Telegram.
Також ВООЗ не рекомендує давати дітям до 2 років додатковий цукор, а у більш старшому віці та протягом усього життя – обмежувати його вживання.
Читайте по темі: Чому постійно тягне на солодке: психологічні та фізіологічні причини.
Українські лікарі дали батькам такі поради, які підуть на користь дітям:
1. Замість солодких напоїв привчайте дітей пити воду.
2. У домашню їжу додавайте менше цукру, ніж пропонується у рецептах.
3. Підбирайте менш солодкі альтернативи звичним солодощам: замість морозива почастуйте дитину замороженим несолодким йогуртом або вершками, перебитими в блендері з бананом, ягодами чи іншими фруктами.
4. Замість цукерок, шоколаду та тістечок давайте дітям фрукти.
5. Мед і сухофрукти також містять багато цукру, тому їх споживання краще обмежити 2 порціями на день (1 порція - 15 г). Щодо натуральних фруктових соків, їх краще пити не частіше 2-3 разів на тиждень і розводити водою.
6. Слідкуйте за вмістом цукру в магазинній їжі, адже його додають не тільки в солодощі, а й у напівфабрикати, соуси та інші продукти.
- Читайте також, як правильно виміряти цукор глюкометром, щоб він не помилявся.
- Раніше лікарі дали топ-5 правил харчової безпеки, щоб свята пройшли без наслідків.