Глюкометр - це електронний пристрій, за допомогою якого можна виміряти рівень цукру в крові та інших біологічних рідинах. Для застосування в домашніх умовах використовують спеціальні портативні моделі.
Щоб виміряти вміст глюкози в крові, потрібно лише нанести краплю крові на спеціальну індикаторну смужку та встановити її в біосенсор. Після чого апарат сам визначить рівень цукру та виведе результат на цифрове табло. Про те, як правильно користуватися пристроєм, щоб він не помилявся, розповіла лікар-ендокринолог із Вінниці Юлія Кривов'яз.
Люди, які страждають на цукровий діабет, знають, наскільки важливою є точна інформація про рівень глюкози в крові. Саме тому варто розуміти, які причини можу призводити до того, що глюкометр покаже неправильні значення. На своїй сторінці в Instagram ескпертка пояснила, на що саме слід звернути увагу.
Можливі причини некоректних показань глюкометра:
- Брудні або вологі руки.
- Прострочені тест-смужки або порушення умов їх зберігання.
- Вимірювання поблизу джерел випромінювання: працюючої мікрохвильовки тощо (деякі виробники не рекомендують проводити вимірювання в таких умовах).
- Забруднення слота для введення тест-смужки.
- Низька або висока температура навколишнього середовища.
- Похибка глюкометра (допустима похибка сучасних приладів – до 15%: чим вищий цукор, тим більшою може бути різниця в послідовних вимірах).
- Несправність приладу, особливо якщо він старий (якщо глюкометр регулярно видає некоректні результати, здайте його в сервісний центр або обміняйте на новий).
"Від точності роботи глюкометра залежить правильність отриманих показників, а відповідно і компенсація цукрового діабету", - резюмує спеціалістка.
- Раніше лікар назвав ранні ознаки діабету.
- Також спеціалісти розповіли про те, як жити людям із цукровим діабетом другого типу під час війни.