Риба – корисний продукт та важлива частина збалансованого харчування. Але далеко не всяку рибу можна їсти щодня. Про це на своїй сторінці у Facebook розповів український дієтолог та гастроентеролог Олег Швець.
Читайте також: Сприяють здоровому сну: дієтолог назвав найкращі продукти та напої для вечері.
"Деякі різновиди тунця можуть містити доволі багато ртуті. Тому їх вживання вагітними жінками та маленькими дітьми може бути небезпечним. Щоправда, в Україні такий тунець не є поширеним у торгових мережах, - пише лікар. - На відміну від нього, консервований тунець містить набагато менше ртуті, ніж свіжий, оскільки для консервів використовується риба меншого розміру, яка не накопичує значної кількості цього важкого металу".
Консервований тунець
Олег Швець зазначив, що 2-3 порції тунця на тиждень – рекомендована норма споживання цієї риби. Розмір порції для дорослої людини може становити близько 100-120 грамів.
Читайте також: Як уникнути збільшення ваги взимку: дієтолог дала корисні поради.
"Тунець продається свіжим або консервованим. Консервований тунець містить значно менше ртуті, ніж риби величезних розмірів. Крім того, його не потрібно готувати і можна їсти відразу після відкриття банки, - додав експерт. - Свіжий тунець можна запекти, приготувати на грилі або обсмажити на сковороді. Щоб включити більше тунця до свого раціону, додайте його в салат, запікайте в духовці скибочки хліба з тунцем і сиром, використовуйте замість яловичини тунець у бутербродах".
Серед корисних властивостей тунця – високий вміст вітаміну B12 та D, омега-3 жирних кислот, велика кількість білка, низька калорійність.
Дізнайтеся рецепт швидкого салату з тунцем, який можна намастити на бутерброд.