Дефіцит вітамінів та мікроелементів можна розпізнати за основними ознаками, про які ми раніше розповідали. Цього разу дієтолог Оксана Скиталінська пояснила, які саме добавки слід приймати в зимовий період і чому це може знадобитися. Відповідна публікація з'явилася на сторінці експертки у Facebook.
Так, у пості Скиталінська зазначила, що з приходом зими багато людей відчувають безсоння, надмірну сонливість, слабкість у м'язах, біль у кістках, а також зіштовхуються з набором зайвої ваги. Підтримати своє здоров'я у гарному стані можна за допомогою правильного харчування, фізичної активності та хорошого сну. Але, як наголошує фахівець, "їжа не у всіх засвоюється однаково", тому звичний раціон можна підкріплювати прийомом певних вітамінів та мінералів. На які саме компоненти звернути увагу, експертка розповіла далі.
Читайте також: Як уникнути збільшення ваги взимку: дієтолог дала корисні поради.
Які вітаміни приймати зимою?
- Вітамін D є фундаментальним для нашої імунної системи та здоров'я кісток, зменшує ризик появи депресії та порушення обміну речовин.
- Омега-3 жири мають протизапальні властивості, зменшують рівень гормону стресу кортизолу та збільшують синтез глутатіону. Також входять до складу мембран всіх клітин тіла, і при дефіциті спричиняють когнітивні порушення.
- Магній допомагає м'язам якісно працювати та підтримує стабільний артеріальний тиск. При дефіциті у стінках артерій в серці збільшується вміст кальцію, що призводить до зменшення еластичності судин; в нирках розвиваються дегенеративні зміни та утворюються камені.
- Вітамін B6 необхідний для правильної роботи мозку, знижує рівень глікозильованого гемоглобіну, зменшує Ризик розвитку інсулінорезистентності та цукрового діабету другого типу.
- Цинк важливий для імунної системи, а його дефіцит може сприяти розвитку інфекцій.
Читайте на тему: Лікар розповіла, чим небезпечний безконтрольний прийом вітамінів та біодобавок.
- Фосфатидилсерин - необхідна складова клітинних мембран. Лецитин нормалізує обмін холестерину та запобігає накопиченню жиру в печінці.
- Вітамін С нейтралізує канцерогенну речовину нітрозамін, що утворюється, коли ми вживаємо оброблене червоне м'ясо, ковбаси чи сосиски; покращує стан бронхів та легенів, зміцнює станку судин, підвищує витривалість.
Проте на самі лише добавки покладатися не варто. Також фахівець рекомендує не забувати про регулярну фізичну активність, якісний сон тривалістю 7-9 годин та правильне збалансоване харчування, про що вже згадувалося вище.
- Не чекайте від них дива: також лікар імунолог-алерголог розповіла про ефективність БАДів.