RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Як магнітні бурі та зміна погоди впливають на здоров'я: правда і міфи

Чимало людей жаліються на появу мігрені та сильний головний біль у період магнітної активності на Сонці. Експерти спільноти "Клятий раціоналіст" спільно із МОЗ України пояснили, чи дійсно існує метеозалежність. Фахівці назвали правду та міфи на цю тему. Відповідна публікація з'явилася на офіційному сайті відомства.

"Класика метеозалежності - погане самопочуття через магнітну активність на Сонці. Електромагнітна активність там відбувається постійно, внаслідок цього процесу відбувається викид коронарної маси. І якщо вона досягає Землі, то починає взаємодіяти з магнітним полюсом нашої планети, що викликає полярне сяйво, а не мігрень. Магнітосфера Землі нейтралізує електромагнітний вплив нашої зорі, тому малоймовірно, що його може відчувати організм людини", - йдеться у джерелі.

Читайте також: Втома не минає, тіло болить: лікар розповіла про загадкову хворобу.

Фото: Getty Images

Далі спеціалісти пояснюють, що підтверджень, які б вказували на те, що активність Сонця може викликати мігрень та сильний головний біль, недостатньо. Однак є дослідження, яке демонструє взаємозв'язок між геомагнітними бурями та ризиком появи інсульту у певних груп людей. Проте необхідні додаткові дослідження.

Що стосується болю у суглобах на погоду, то проведені дослідження показали, що погода не впливає на виникнення цього стану. Те саме стосується і ревматоїдного артриту - він не залежить від погодних чинників. Аналогічна ситуація і з болем у спині - він не пов'язаний зі зміною атмосферного тиску, температури, вологості повітря та кількості опадів.

Однак погодні умови все ж таки мають деякі наслідки для організму. Поганий настрій, самопочуття, неможливість виходити з дому, тобто брак серотоніну, можуть призвести до погіршення чутливості до болю в давно хворих суглобах, що означає, що може бути погіршення симптоматики ревматоїдного артриту в дощову погоду. Разом з цим не знайдено підтверджених доказів тому, що біль у суглобах чи місцях переломів може посилюватися у період змін атмосферного тиску чи температур.

Читайте на тему: Як зберегти судини здоровими у будь-якому віці: фахівці поділились порадами.

То чи впливає погода на самопочуття?

Так, цьому є підтверджені факти, які вказують на те, що холодне повітря підвищує ризик нападу астми, а також подразнює слизові оболонки, що полегшує інфікування вірусами. Дуже високі чи дуже низькі температури можуть призвести до появи певних хворобливих станів, а їхня різка зміна може негативно позначитись на захисних функціях організму. Саме тому повністю заперечувати вплив деяких погодних умов на здоров'я все ж не варто.

  • Запобігає головному болю і допомагає схуднути: дізнайтесь, чому корисно пити більше води.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я