У мережі можна знайти безліч порад стосовно того, яких корисних звичок варто дотримуватися, аби підвищити якість свого життя. На противагу загальним діям, які покращують самопочуття та настрій, є ті, які позитивно позначаються на роботі нашого мозку. Про що саме йдеться та чому це важливо, на своїй сторінці у Facebook розповіла дієтолог Оксана Скиталінська.
Звички, які допомагають зберегти молодість мозку
- Контроль ваги: зайвий жир - джерело запалення в усьому організмі, і мозку також. Запалення поіршує роботу нейронів, їхню комунікацію, наслідком чого є погана памʼять, схильність до депресій, негативних емоцій.
- Контроль кровʼяного тиску та рівня цукру в крові. Перепади тиску та цукру, часті стрибки негативно впливають на памʼять та концентрацію уваги.
- Вживання продуктів, багатих поліфенолами, "рибними" і "горіхово-насінневими" омега-3 жирними кислотами, лецитином та фосфоліпідами, - продуктів, з яких в організмі утворюється корисний оксид азоту.
- Активний спосіб життя: рух оздоровлює і омолоджує мозок, покращує памʼять. Фахівець радить чітко формувати свої думки під час руху (вправ, ходьби, танців), оскільки, за її словами, це підсилює увагу та памʼять.
Читайте також: Чому всі радять пити воду з лимоном натщесерце: корисні властивості напою.
- Режим дня: має бути якісний сон та пробудження.
- Активний відпочинок: переключайте увагу на природу і емоції, які вона дарує: тим самим вдасться позитивно вплинути на роботу мозку.
- Соціальна активність - ще одна звичка, від якої залежить молодість нашого мозку.
"Нам потрібно їсти ті продукти, які звичні для нас, які оточують нас. Це зелені листові овочі, в яких міститься багато вітаміну К, морська з високим вмістом омега-3 жирних кислот, яйця. Також корисними є: буряк, ягоди, чорнослив", - розповідає спеціалістка в опублікованому ролику.
- Допомагає серцю та захищає печінку: раніше дієтолог розповіла, чим корисна рукола.