Використовувати косметику варто з урахуванням рекомендацій, які зазвичай вказані на упаковці. І раніше експерти поділилися, чи справді шкіра може звикнути до косметичних продуктів, а цього разу засновниця бренду доглядової косметики LoveLoss Анна Войтенко розповіла, чому не слід застосовувати компоненти після закінчення їх терміну придатності. Відповідь на це питання вона дала в рамках подкасту Ангеліни Усанової "Про зовнішню та внутрішню красу".
Читайте також: Чи правда, що колаген розгладжує зморшки: лікар дала відповідь.
Чому не можна використовувати косметику після закінчення її терміну придатності: кілька причин
- може змінитися текстура засобу, його аромат
- може змінитися сама дія на шкіру - і це найголовніша ознака
"Під час створення певної косметичної формули косметика перевіряється у спеціальних шафах, спеціальних приладах на термін придатності, і всі партії продуктів, які випускаються, зберігаються на виробництві до повного закінчення терміну - задля того, щоб в будь-який час можна було зробити перевірку", - пояснює фахівець.
"Якщо у засобі не використовуються сильні агресивні консерванти, то ми бачимо, що коли закінчується термін придатності, можна навіть по аромату відчути, що косметика вже не працює, - також говорить експертка. - Якщо там використані якісь супер агресивні компоненти, які продовжують термін використання продукту, насправді це означає, що косметика не дуже класної якості".
Тому Войтенко не радить використовувати засоби, у яких закінчився термін дії. "Я, як людина, яка в минулому страждала на сильне акне, знаю, що краще вибірково використовувати і перевіряти складники", - додає вона.
Читайте на тему: Спеціаліст має зупинити: косметолог пояснила, чому шкідливо сильно збільшувати губи.
Зберігання косметики
"Важливо правильно зберігати засоби, і зазвичай на упаковці вказані умови, за яких вони мають зберігатись. В холодильнику класно зберігати якісь креми чи сироватки. Очищення можна зберігати просто у ванній - в принципі на такі засоби не сильно впливає саме температура", - розповідає Анна.
"Є багато продуктів, які у своєму складі мають такі компоненти, які при потраплянні сонячного світла на них, можуть змінювати свою текстуру, мати потім осад, - підсумовує фахівець. – Важливо, щоб упаковка була захищена, темна, щоб на неї не потрапляло сонячне світло".
- Не варто вірити рекламі: раніше дерматолог спростувала міф, що пори на обличчі можна "звузити".