RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Як впоратись із батьківським вигоранням: психіатр дала дієві поради

Емоційне вигорання – це серйозний стан, який виникає внаслідок сильної перевтоми, виснаження і може призвести до такого психічного розладу, як депресія. Вигорання стосується не лише професійного життя, так само до емоційного виснаження вразливі батьки. Дитяча психіатриня Юліана Маслак для Платформи доказової інформації про здоров'я "Бережи себе" розповіла, як уникнути батьківського вигорання.

Читайте також: Психологи назвали поширені помилки у вихованні дітей, яких варто уникати батькам.

Фото: unsplash.com

Симптоми емоційного вигорання у батьків

  • відчуття безсилля та постійної втоми;
  • зменшення емоційної залученості у взаємодії з дітьми та оточуючими людьми;
  • втрата інтересу та задоволення від взаємодії з дітьми.

За словами фахівчині, почуття емоційного виснаження не залежить від віку батьків або віку дитини. Батьки маленьких дітей, як правило, втомлюються більше фізично, тоді як батьки підлітків можуть зазнавати більшого емоційного виснаження через конфлікти з дітьми.

Як уникнути емоційного вигорання

Реалістичні очікування: спробуйте усвідомити повною мірою, що батьківство - це постійний процес навчання та адаптації.

Делегування обов’язків: партнерам важливо розподіляти відповідальність, приймати та впроваджувати підтримку з боку родини.

Самостійність дітей: залучайте дітей до виконання побутових завдань відповідно до їх віку — наприклад, можете разом готувати або організувати графік прибирань.

"Розвивайте свою емпатію. Терпіння та наполегливість розквітають, коли ми фіксуємо паралелі між емоційним ландшафтом власним і наших дітей. Коли ви почуваєтеся приголомшеними, важливо розуміти, що ваш син, наприклад, може так почуватися щодня. Сплеск власної тривоги або хвиля почуття безпорадності може дати вам потужне розуміння того, що відбувається, коли ваша донька, наприклад, починає панікувати внаслідок зауваження чи конфлікту", - порадила експертка.

Фото: t.me/berezhy_sebe

Дізнайтеся також, як допомогти дитині пристосуватися до саду або школи: поради для батьків.

Цікаві новини для вас:

Психологи порадили, коли розпочинати статеве виховання дітей та що треба розповідати.

Експерт розповів, у яких випадках є ризик народження дітей із генетичними хворобами.

Як впоратися з дратівливістю і не сваритися з близькими: три прості поради.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я