Садочок чи школа - новий етап у житті маленької дитини, який часто стає причиною стресу та не завжди бажаних наслідків. Про те, як заздалегідь підготувати малюка до навчального року, розповіла лікар-педіатр Марина Шакотько.
"Адаптація до садочків і школи - це такі зміни в режимі життєдіяльності дитини які дозволять їй відчувати себе комфортно і якнайменше стресувати", - говорить спеціалістка у ролику, який опублікований на YouTube-каналі MedicalTV.
Читайте також: Як зрозуміти, що дитина вже готова йти у перший клас: лікар назвала ознаки.
Як допомогти дитині адаптуватися до садочка чи школи: кілька порад від експерта
- Має бути режим. Фахівець пояснює, що готувати малюка до змін варто ще вдома. Задля цього бажано заздалегідь обрати навчальний заклад, а також почати перебудовувати режим дитини. Наприклад, привчати до раннього підйому, поступово збільшуючи підйом на 10-15 хвилин раніше.
- Навички самостійності. Мається на увазі те, що батькам краще ще вдома навчити дитину базовим речам: як от самостійно одягатися, тримати виделку і т.д. Як пояснює педіатр, в домашніх умовах малюкові буде набагато простіше та швидше до цього звикнути.
- Гігієна - наступна важлива навичка. Мити руки, вмивати обличчя користуватися серветкою - це ті звички, з якими дитині буде набагато легше. Якщо дитина ще носить підгузки, їй можна йти в дитячий садочок, адже в сучасному світі для цього є всі умови. Проте, за словами спеціаліста, все ж важливо, щоб цим навичкам дитину навчала рідна людина.
- Харчування - один із ключових аспектів адаптації дитини у школі чи садочку. Важливо привчати її до вживання різних груп продуктів, а також вчити відрізняти відчуття голоду та ситості. Крім того, не варто забувати про дотримання водного балансу.
Читайте на тему: Медогляд для першокласника: які довідки потрібно подавати до школи.
- Також експертка радить батькам дотримуватися дозованості у навантаженнях дитини. Це означає, не записувати її одразу на кілька гуртків, а навпаки, дати кілька місяців для більш легшого звикання та оптимальнішої адаптації.
- Ще одна порада - кожного дня влаштовувати дитині активну прогулянку на свіжому повітрі тривалістю хоча б годину. Це позитивно вплине на її самопочуття і бажання вчитися новому.
- "Одним із ключових моментів адаптації дитини і захисту її здоров'я є вакцинація обов'язковими рекомендованими сезонним вакцинами – це допоможе уникнути дитині керованих інфекцій", - резюмує фахівець.
Як налагодити режим і покращити концентрацію перед початком нового навчального року.