Перед початком нового навчального року батьки намагаються підготувати дитину до школи не лише купивши все шкільне приладдя, а й провівши психологічну підготовку. Для успішного навчання дітям необхідні навички концентрації, які можуть погіршуватися через щоденний стрес, хвилювання і нестачу сну на тлі війни. У Міністерстві охорони здоров'я України дали рекомендації, як покращити концентрацію перед 1 вересня.
Читайте також: Як зрозуміти, що дитина вже готова йти у перший клас: лікар назвала ознаки.
Що таке концентрація
"Концентрація – це вміння зосереджувати увагу на певному об’єкті або діяльності і водночас ніби "вимикати" всі інші думки, які не є частиною поточної активності. Це особливо важко зробити, якщо на смартфоні чи ноутбуці майже цілодобово виринають сповіщення з месенджерів, електронної пошти, соцмереж. Відволікання на них та на інші фактори знижує продуктивність – і на виконання звичних завдань витрачається більше часу. До того ж погіршується сприйняття інформації – ми частіше перепитуємо те, що щойно почули, погано запам’ятовуємо", - пояснили в МОЗ.
Як покращити концентрацію
1. Відмовтеся від багатозадачності.
Багатозадачність – швидкий шлях до вигорання. Тому відмовтеся від виконання кількох завдань одночасно.
2. Усуньте фактори, що відволікають.
У сучасному світі люди нерозлучні зі смартфоном. Але дуже корисно практикувати час віч-на-віч із собою або час, коли ніхто і ніщо не відволікає від завдань.
Читайте також: Як діти будуть вчитися з 1 вересня: влада озвучила три варіанти.
3. Робіть перерви.
Довге зосередження на чомусь одному протягом тривалого часу може призвести до погіршення уваги. Тому важливо час від часу фокусуватись на іншому виді діяльності або робити невелику розминку.
4. Слідкуйте за харчуванням.
Скоротіть споживання солодких продуктів та напоїв. Обирайте сезонні фрукти та овочі, продукти з високим вмістом клітковини, корисних жирів. Подбайте про те, щоб ваш раціон був збалансований.
5. Тренуйте мозок.
Вчені доводять, що тренування мозку покращують когнітивні здібності, зокрема концентрацію. Складайте пазли, розв'язуйте кросворди та судоку, навчіться грати в шахи.
6. Налагодьте режим дня:
- вимикайте телевізор та прибирайте всі екрани за годину до сну;
- практикуйте ритуали розслаблення перед сном: слухайте заспокійливу музику, читайте книгу;
- щодня лягайте спати в один і той же час;
- підтримуйте в кімнаті комфортну температуру.
Раніше ми писали, що в українських школах один з предметів викладатимуть за новою програмою: що зміниться з 1 вересня