RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Депресію часто плутають із поганим настроєм: психолог розповіла, як розпізнати хворобу

Депресія від перевтоми та поганого настрою відрізняється почуттям безвиході та втрати інтересу до життя.

Про це в ефірі програми Апостроф HEALTH на Апострофі TV розповіла психолог, психотерапевт Наталія Шестак.

Українці часто схильні плутати депресію з перевтомою та поганим настроєм.

"Тобто людина йде після роботи, втомилася і каже: "У мене депресія". Перевтома - це один з критеріїв депресії, як і нудьга, туга і зневіра. Другий критерій - це перевтома, коли вже немає фізичних сил, коли може бути емоційне вигорання. І якщо перевтома супроводжується тривалим періодом, то це як критерій може далі вивести на депресію", - пояснила психолог.

Вона додала, що депресія – це психічний розлад. Це розлад сприйняття миру та життя. Тоді як перевтома відбувається після відпочинку.

"У людини немає сил, немає інтересу до життя. Ніщо її не захоплює. Якщо це перевтома, то ви виспалися, смачно поїли - дали собі якусь підтримку, і у вас інтерес до життя виник. Тоді все добре. А депресія - це така неприємна річ, коли ви й виспалися, і смачно поїли, а інтерес не відновлюється", - сказала Наталія Шестак.

За словами психолога, людині важливо знати симптоми депресії, щоби не пропустити момент, коли потрібно звернутися за допомогою.

"Ми зараз говоримо про ознаки, щоб люди почули і могли на це спиратися: довгий час відбувається ось ця зневіра, туга, перевтома, нічого не хочеться робити, немає інтересу до життя, якось все в негативному світлі. Уповільнення мислення, уповільнення розмови, реакція уповільнена", - описала вона ознаки депресії.

Крім цього, за її словами, у цьому стані у людей часто виникають суїцидальні думки.

"Дуже часто це навіть суїцидальні думки – коли все набридло, все погано, ми всі скоро помремо, що немає хороших людей, нічим хорошим це не закінчиться. Це загальні фрази, які весь час повторюються", - зауважила Наталія Шестак.

Детальніше читайте у матеріалі "Апострофа": Коли люди у стані стресу, вони стають легкою здобиччю - психотерапевт.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я