У разі дефіциту мінералів в організмі може статися збій, тому важливо подбати про їх достатню кількість та включити в раціон. Цього разу лікар-дієтолог з 35-річним стажем Світлана Фус розповіла про користь магнію: експертка поділилася, на що він впливає та яких продуктах міститься.
"Магній бере участь в понад 300 метаболічних реакціях в організмі. З тих, які ми можемо відчувати на собі - надання енергії, регулювання артеріального тиску, передавання нервових сигналів, а також розслаблення м’язів, - пояснює фахівець на своїй сторінці в Instagram. - У разі дефіциту магнію ми можемо відчувати втому, яка не відповідає виконуваній роботі, можливі стрибки тиску, перебої в роботі серця, головні болі, апатія, відчуття оніміння, судоми в кінцівках, посмикування повік та безсоння".
Читайте також: Чому варто регулярно їсти оселедець: дієтолог розповіла про корисні властивості риби.
дієтолог Світлана Фус
Цей мінерал, як продовжує ділитися Фус, також бере участь в синтезі білків, сприяє підтримці здоров’я кісток і зубів, регулює процес ділення клітин. Крім того, магній сприяє підтримці психологічних функцій (пам’ять, мова, мислення, увага і т. д.). Саме цим і пояснюється його "антистресова" дія.
У разі дефіциту магнію, жінки можуть зіштовхнутися з болісними менструаціями, випадінням волосся, розшаруванням та ламкістю нігтів – і це далеко не весь список наслідків, які можуть з’явитися.
Магній також контролює роботу клітин міокарда. А ще - впливає на нормальний перебіг вагітності: відповідає за здоровий сон майбутньої мами, запобігає підвищенню тонусу матки, спонтанним викидням.
Читайте на тему: Підтримує здоров'я кишечника: дієтолог розповів, який хліб корисний.
"Добова потреба в магнії становить 400-420 мг для чоловіків старше 19 років і 310-320 для жінок (і треба додати ще 40 мг вагітним для здорового розвитку плоду). Ми повинні задовольняти потребу в магнії продуктами харчування - рослинною, тваринною їжею і водою", - зазначає експертка.
В яких продуктах шукати магній
Велика кількість даного мінералу міститься в овочах з листям темно-зеленого кольору, оскільки магній - важливий компонент хлорофілу, зеленого пігменту рослин. Також його можна знайти в морських водоростях, наприклад, в морській капусті, морепродуктах, бобових, рибі, м’ясі горіхах, сухофруктах, овочах і фруктах.
"Продукти, багаті магнієм, не належать до екзотичних, вони доступні і обов'язково повинні перебувати в раціоні кожного. Насамперед - різні цільнозернові продукти. А у білому хлібі, шліфованому рисі і т. д. магнію міститься мало, оскільки він перебуває в основному в зовнішній оболонці зерна - у висівках, які видаляються під час переробки", - підсумовує дієтолог.
- Сіль у стравах може нашкодити: почитайте, чому важливо зменшити її споживання.