Всі ми не раз чули, що сміх продовжує життя і покращує самопочуття, і це дійсно так. Лікар Олег Швець розповів, що жартувати і сміятися – корисні звички, які допомагають зберегти фізичне і ментальне здоров'я, що особливо важливо у наші дні.
"Результати численних досліджень підтверджують, що сміх є природним засобом для збереження психічного здоров’я, а вдалі жарти можуть успішно конкурувати з найкращими ліками проти депресії і стресу", - поділився він на сторінці у Facebook.
Читайте також: Як зменшити стрес і тривогу: прості звички, які покращують життя.
Як сміх і гумор впливають на здоров'я
Гарне почуття гумору створює багато довгострокових та короткострокових можливостей для поліпшення ментального здоров’я. Сміх автоматично викликає позитивні фізичні та психічні зміни, які допомагають розслабитися та почати почуватися краще.
До короткострокових ефектів відносять:
Стимуляція функціонального стану ключових органів. Сміх покращує надходження повітря, насиченого киснем - це тонізує серце, легені та м'язи. Мозок виділяє ендорфіни - гормони, що викликають почуття задоволення та розслаблення.
Усунення наслідків стресу. Сміх активує оптимальні механізми реагування організму на психоемоційні події. Цей процес змінює частоту серцевих скорочень, покращуючи настрій.
Зняття надмірної напруги. Сміх стимулює прискорену циркуляцію крові. В цей час виникає заспокійливе почуття, яке знімає напругу.
Довгострокові ефекти:
Посилення імунної системи. Позитивні думки призводять до вивільнення нейропептидів – хімічні речовини мозку, які борються з тривогою, стресом та іншими пов'язаними психічними розладами.
Полегшення болю. Сміх змушує організм виділяти природні знеболювальні, тим самим позбавляючи фізичного болю.
Позитивние налаштування. Хороше почуття гумору допомагає вільніше спілкуватися та взаємодіяти з іншими людьми.
Покращення настрою. Сміх здатний зменшити тривожність і зробити людину щасливішою.
Раніше генетик дав 8 порад для довголіття: можна прожити на 23 роки довше.
Цікаві новини для вас:
Як покращити сон: експерт порадила відмовитися від однієї поширеної звички.
Складіть детальний план: лікарі назвали 8 простих кроків, які допоможуть кинути курити.
Як покращити настрій: перевірений спосіб отримати "гормони щастя".