Чай - один із найпопулярніших напоїв в холодну пору року. Раніше ми вже розповідали, який його сорт найкорисніший для здоров'я, а цього разу фахівці назвали інші варіанти напоїв, які ідеально допоможуть зігрітися та зарядитися вітамінами. Цією інформацією поділилася кандидатка біологічних наук Олена Лівінська спільно з платформою доказової інформації про здоров'я "Бережи себе".
"Восени та взимку ми п’ємо менше води та водночас - більше теплих напоїв, зокрема чаю чи кави. Частенько до них додаються і різноманітні смаколики. Це є одним із чинників набору так званих "зимових кілограмів", - зазначається у джерелі. - Тож з одного боку, вони можуть трохи зігрівати від холоду, проте з іншого - трохи будуть засмучувати навесні. Тому якщо для вас питання набору "зимових" кілограмів є актуальним, цей фактор варто враховувати".
Читайте також: Що таке матча і чим корисний цей модний японський чай.
Також експерти пояснюють, що в холодний період організм усе частіше потерпає від впливу низької вологості. У приміщенні це відбувається через роботу системи опалення й пересушування повітря, а надворі 0 у морозний час волога буквально "вимерзає" з повітря. Від цього сильно страждають шкіра та слизові оболонки.
"Сухість слизових оболонок може позначатися на роботі місцевого імунітету - у цей період спостерігається вища сприйнятливість до гострих респіраторних захворювань, а відновлення після хвороби розтягується в часі. Ось чому так важливо пити багато рідини, коли ви хворієте", - говориться на сайті платформи.
Топ-10 корисних напоїв взимку
- Липовий, м’ятний або ромашковий чай, який ідеально смакуватиме у поєднанні з медом.
- Чорний чай з імбиром та лимоном - зігрівальна композиція, яка відмінно тонізує. Фахівці радять нарізати корінь імбиру тоненькими скибочками та заварити їх одночасно з чаєм.
- Чай масала - чорний чай із молоком та прянощами (гвоздикою, кардамоном, бодяном (зірчастим анісом) та кількома горошинками чорного перцю на молоці – це ще одна вдала ідея. За бажання додайте туди трішки меду.
- Чай із паличкою кориці та скибкою апельсина – такий напій гарно смакує та зможе створити зимову атмосферу за кілька хвилин.
- Ягідні запашні чаї (з обліпихи, смородини чи малини) – джерело мікроелементів і навіть клітковини, якщо будете допивати вміст чашки до кінця. Проте експерти рекомендують не перестаратися з цукром.
- Чай із калини та чебрецю – ці інгредієнти самі по собі мають багаті та унікальні смаки, а їхнє поєднання вас ще приємніше здивує.
Читайте на тему: Як харчуватися жінкам для підтримки гормонального здоров'я: поради лікаря.
- Какао з молоком. Під час приготування не забудьте попередньо розчинити какао в гарячій воді (у холодній воно розчиняється дуже погано), а також додати трішки ванільного цукру.
- Гарбузове лате – хороша ідея для людей, які обожнюють каву та хочуть спробувати щось незвичайне. Спеціалісти радять доповнити напій ваніллю чи корицею.
- Узвар із сушених яблук та груш (краще без додавання цукру) теж здивує вас приємним та зігріваючим смаком.
- Відвар шипшини - не лише смачний, але й дуже корисний, оскільки в ньому міститься багато вітаміну С.
Як харчуватися для профілактики інсульту: раніше дієтолог назвала корисні і шкідливі продукти.