У спробах схуднути деякі люди вибирають не збалансоване харчування і фізичні навантаження, а екстремальні та часто небезпечні способи. Серед них – прийом проносних засобів. Люди вірять, що очищення кишечника допоможе їм стати стрункішими, але дієтолог і гастроентеролог Олег Швець заявляє, що це може бути дуже небезпечним для здоров'я.
Читайте також: Як скинути вагу без шкоди для здоров'я: поради, які знадобляться під час схуднення.
На своїй сторінці у Facebook Швець написав, що проносні не призначені для схуднення, і можуть призвести до невеликої втрати ваги лише в короткостроковій перспективі.
"Це відбувається через випорожнення кишечника, діарею та втрату рідини. Вага повертається через кілька днів, коли організм відновиться, - пояснив він. - Зловживання проносними засобами в такий спосіб потенційно дуже шкідливе і не деає жодної користі для втрати ваги".
Лікар розповів, що у стандартних дозах проносні засоби не заважають організму засвоювати калорії, і такий ефект викликає лише велика доза медикаментів. Діарея після цього викликає зневоднення, втрату організмом важливих електролітів. Це небезпечний стан, який позначається на серцево-судинній системі.
Читайте також: Кілограми повертаються: лікар пояснила, чому вага коливається під час схуднення.
Якщо людина часто приймає великі дози проносного, порушується здатність засвоювати поживні речовини, виникає дефіцит вітамінів.
"Використовувати проносне потрібно лише у разі потреби", - пише лікар. Призначають його при запорах, коли випорожнення відбуваються важко або рідше трьох разів на тиждень. При цьому покращити стан можна за допомогою вживання клітковини (рослинних харчових волокон), достатньої кількості води та регулярних фізичних вправ.