RU  UA

Четвер, 21 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Чи дійсно не можна займатися спортом при захворюваннях серця: кардіолог дала відповідь

Існує поширена думка, що людям із захворюваннями серця та судин не можна займатися спортом. Платформа доказової інформації "Бережи себе" спільно з кардіологом Марією Павленко відповіли, чи це правда.

"Європейська асоціація кардіологів зазначає: фізична активність є помічною не лише для профілактики серцево-судинних хвороб, але й знижує ризик передчасної смерті у людей з уже встановленими захворюваннями", - зазначили експерти.

Читайте також: Не тільки проблеми з серцем: чому болить у грудях і коли необхідно звернутися до лікаря.

Фото: unsplash.com

За словами лікаря, хвороби серця та судин бувають різними, тому не існує єдиних рекомендацій щодо спорту для всіх людей. Щоб визначити, який рівень фізичних навантажень підходить саме вам, рекомендовано звернутися до фахівця.

Також варто прислухатися до свого організму та не починати з інтенсивних тренувань. Експерти рекомендують дотримуватися невеликої інтенсивності, поступово збільшуючи темп і час тренувань. Найбільш універсальний вид фізичної активності – ходьба.

Американська асоціація серця та Американський коледж спортивної медицини рекомендують поєднувати аеробні (ходьба, плавання, прогулянка на велосипеді) та силові навантаження.

Поради щодо фізичної активності:

  • уникайте занадто холодної чи спекотної погоди для занять спортом на вулиці;
  • пийте достатньо води;
  • після довгих перерв у фізичних навантаженнях, починайте підвищувати активність поступово;
  • негайно припиніть заняття, якщо відчули біль у грудях, запаморочення, значну втому, утруднення дихання. Обов'язково зверніться до лікаря.

Фото: t.me/berezhy_sebe

Дізнайтеся також, як запобігти інсульту: невролог дала поради для профілактики хвороби.

Цікаві новини для вас:

Як знизити ризик утворення тромбів: лікар дав 8 важливих порад.

Можна помітити проблему: які симптоми свідчить про порушення функції нирок.

Як захиститися від кліщів у теплу пору року: рекомендації МОЗ.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я