RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Дотримуйтесь простих рекомендацій: лікар розповіла, що робити при бронхиті

Бронхіт – це запальне захворювання бронхів, клінічними проявами якого є кашель сухий або з мокротинням, хрипи, задишка та інші симптоми. Платформа доказової інформації про здоров'я "Бережи себе" спільно з сімейною лікаркою Дариною Дмитрієвською розповіли, що робити, якщо у вас діагностували бронхіт.

Читайте також: Як правильно збивати температуру, якщо захворів: ці правила варто знати.

Фото: Getty Images

Експерти зазначили, що часто бронхіт вважають дитячою хворобою, проте запалення бронхів може статися і в дорослому віці. А також нагадали, що близько 95% випадків бронхіту мають вірусну природу. А це означає, що ніякі антибіотики не будуть ефективними при цьому захворюванні. Ба більше, така терапія може лише нашкодити.

"Бронхіти виникають досить часто, люди лікують їх неправильно (часто, на жаль, і за призначенням некомпетентних лікарів) - бактерії мутують, набуваючи стійкісит до препаратів", - зазначили у "Бережи себе".

Що робити при бронхіті

Пийте багато рідини. Це допоможе організму боротися з інтоксикацією та утворювати достатню кількість слизу, щоб очистити бронхи.

Відпочивайте та збалансовано харчуйтеся. Це необхідно підтримки сил організму.

Гуляйте на свіжому повітрі. Щодня проводьте деякий час на вулиці відповідно до стану та фізичних можливостей.

Робіть дихальні вправи. Вони зменшують ризик застою слизу у легенях та полегшують відхаркування.

Слід розуміти, що кашель і хрипи при бронхіті можуть зберігатися протягом декількох тижнів. І саме по собі це не ознакою ускладнень. Проте важливо контролювати свій стан у сімейного лікаря з періодичністю, яку він призначить.

Фото: t.me/berezhy_sebe

Раніше лікарка розповіла, як не потрібно лікувати ГРВІ: 10 неефективних способів.

Цікаві новини для вас:

Як покращити свій стан під час зимової нестачі сонячного світла.

Це може врятувати життя: як захиститись від небезпечного харчового ботулізму.

Ефект плацебо: психіатр пояснила, чому недієві "заспокійливі" допомагають.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я