Люди часто купують заспокійливі ліки з реклами, які не мають доведеної ефективності, тобто фуфломіцини. Випиваючи таку таблетку, можна відчути полегшення, проте це не пов'язано з дією препарату. Лікар-психіатр та медичний психолог Надь Беата пояснила, чому недієві "заспокійливі" допомагають.
"Валеріаночка та інші недоказові заспокійливі дійсно можуть допомагати, але не так, як це обіцяє виробник", - сказала лікар в Instagram та розповіла, як працює механізм допомоги.
Читайте також: Слід обирати життя: чи варто боятися побічних ефектів антидепресантів.
"Насправді, це ефект плацебо, що працює на рівні думок, а не на рівні біохімії. І працює цей ефект здебільшого на людей легко навіюваних або тих, у кого немає тривожного розладу. Ми прийняли таблетку з думкою про те, що вона допоможе і знизить тривогу. Тривога знижується на фізіологічному рівні внаслідок цієї думки. У момент прийому недієвого заспокійливого стає краще внаслідок думки, а не від самого препарату", - пояснила психіатр.
Надь Беата наголосила, що це може спрацювати один, два або три рази. Але якщо людина вже має сформований тривожний розлад – це шлях в нікуди. Прийом таких препаратів лише відтягує можливість отримати адекватну допомогу та лікування.
"Як психіатр кажу: "для роботи з сильною частою та неконтрольованою тривогою є такі шляхи допомоги - або психотерапія, або адекватний протитривожний препарат, але точно не крапельки з реклами на ТБ", - наголосила лікар.
Надь Беата - психіатр, медичний психолог
Раніше лікар пояснила, які таблетки можна ділити навпіл, а які не варто.
Цікаві новини для вас:
Як приймати ліки, щоб не нашкодити здоров'ю: 5 важливих правил.
Є ризик смерті: лікарі попередили про небезпеку безконтрольного прийому калій йодиду.
Чи можна швидше одужати, якщо "пропотіти" застуду: як правильно лікуватися.