Раніше в МОЗ повідомляли, що в 2023 році в Україні виявили два нових штами коронавірусу, які швидше вражають ослаблений імунітет: один з них називається "Пірола", другий носить ім'я "Еріс". Наразі фахівці охорони здоров'я уточнили, що крім них у країні циркулює ще як мінімум 11 різновидів "Омікрону".
Читайте також: Чи буде карантин у школах під час війни: у МОЗ озвучили відповідь.
За словами головного державного санлікаря Ігоря Кузіна, нині на території України циркулює понад 13 різновидів вірусу SARS-CoV-2 варіанта "Омікрон". Саме цей варіант характеризується великою кількістю мутацій, які допомагають інфекції швидше передаватися від людини до людини, а також успішно ховатися від імунної відповіді.
Симптоми нових штамів коронавірусу в цілому схожі, викликають легкий або середній перебіг захворювання. У групі підвищеного ризику, як і раніше, залишаються люди віком від 60 років, а також особи з різними хронічними захворюваннями.
"Випадки з госпіталізацією або смертельні випадки у нас, на жаль, припадають саме на вікову групу від 60 років або серед тих людей, які мають супутні захворювання", - заявив Кузін.
Читайте також: Чи можна швидше одужати, якщо "пропотіти" застуду: як правильно лікуватися.
Київ, Львів та інші густонаселені міста – лідери за кількістю випадків COVID-19 у 2023 році. Лікарі нагадують, що базового курсу вакцинації буде достатньо, щоб у здорової людини сформувався достатній рівень імунітету проти мутацій "Омікрону".
Додатковий бустер рекомендують зробити людям старше 60 років, пацієнтам, які мають тяжкі супутні захворювання, а також тим, хто раніше перехворів на коронавірус у тяжкій формі.
У МОЗ наголосили, що до кінця 2024 року вакцина проти COVID-19 залишається безкоштовною. Щоб зробити щеплення, зверніться до сімейного лікаря або відвідайте пункт вакцинації.
Дізнайтеся також, чи правда препарати для імунітету допомагають захиститися від інфекцій.
Цікаві новини для вас:
Не лише застуда: експерти назвали 8 хвороб, які "ходять" у холодний сезон.
Обов'язкові для всіх дітей: які 10 щеплень можна безкоштовно зробити в Україні.
Не лише інфекції: лікар назвала неочевидні причини болю у горлі.