Менопауза (клімакс) - це природний період у житті жінки, коли в організмі змінюється гормональний баланс, зменшується, а потім повністю зникає можливість завагітніти, припиняються менструації. Яєчники виробляють менше статевих гормонів у результаті процесу старіння.
Для одних цей етап може пройти майже непомітно, тоді як у інших викличе сильні симптоми. Лікар-дієтолог Оксана Скиталінська розповіла, яким має бути харчування у цей період для мінімізації неприємних відчуттів. Відповідна публікація з'явилася на сторінці спеціалістки у Facebook.
Читайте також: З якого віку жінкам треба робити мамографію: рекомендації щодо обстежень.
"Менопауза - це безповоротне припинення місячних. І хоча завжди є останній день місячних, цьому дню передують роки змін в тілі", - йдеться у пості експертки.
Яким має бути харчування у період менопаузи після 50-ти років?
Скиталінська ділиться наступними рекомендаціями:
- дотримуйтеся правила тарілки (суть методу в тому, щоб поділити тарілку середнього розміру на умовні 3 частини (50%, 25% та 25%), де 50% становлять овочі, а решта половини поділена порівну між білками і вуглеводами). Але зі збільшенням кількості овочів і зі зменшенням кількості вуглеводів.
- Не вживайте їжу та напої, які спричинюють різкі стрибки цукру та жиру в крові.
- Збільшіть кількість клітковини: пектину, дрібномелених висівок насіння - ці продукти є природними сорбентами, які поглинають шкідливі та токсичні речовини з кишечника і не дають їм всмоктуватися в кров.
- Вживайте ферментовані продукти: квашені овочі, домашній квас, раз на тиждень сир тофу.
- Вживайте напої та страви, багаті вітаміном С - цей компонент необхідний для синтезу колагену. Колаген - це головний білок організму (це здорові судини, відсутність набряків, міцні кістки та хребці, здорові суглоби).
- Не забувайте про корисні омега-3 жири (оселедець, скумбрія додатковий прийом), маточне молочко (королівське желе), плоди гранату, куркуму, настій із лушпиння цибулі.
Читайте на тему: Ендокринолог дала топ-5 порад для жіночого здоров'я: як покращити життя і самопочуття.
Також фахівець радить жінкам після 50-ти уважно контролювати свої показники метаболічного здоров'я:
- глюкозу крові натщесерце
- тиск крові
- тригліцериди
- ЛПВЩ (ліпопротеїни високої щільності, так званий "хороший холестерин)
- окружність талії (до 88 см).
Раніше лікар розповіла, в якому віці жінки найчастіше хворіють на рак молочної залози.