RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Чому лікарі не рекомендують чистити вуха ватними паличками: як це впливає на слух

Проблеми зі слухом можуть проявлятися по-різному: хтось скаржиться на шум у вухах, а комусь доводиться дедалі частіше просити людей повторити сказане. У будь-якому випадку визначати причину зниження слуху повинен лікар отоларинголог (ЛОР). При цьому є загальні рекомендації, дотримання яких допоможе уникнути серйозних проблем. Серед них – не чистити вуха ватяними паличками.

Про цю заборону говорять часто, але не всі розуміють її причину. На сайті Центру громадського здоров'я України з'явилося роз'яснення, чому така проста гігієнічна процедура може погіршити слух.

Читайте також: Як зберегти гарний зір: поради офтальмологів для здоров'я очей.

Фото: pixabay.com

"Згідно з рекомендаціями отоларингологів, введення ватного тампона у вухо може пошкодити вушний канал або барабанну перетинку, або проштовхнути вушну сірку далі в канал, що ускладнює її видалення, - йдеться в публікації. - Це може стати причиною відчуття тиску у вусі та погіршення слуху. Ба більше, скупчення вушної сірки може призвести до інфекції".

Є й інші поради щодо того, як не нашкодити своїм вухам:

  • За можливості використовуйте накладні навушники замість вкладишів (крапельок). Гучність звуку не має перевищувати 60%. Також не рекомендується слухати музику в навушниках довше за одну годину.
  • Використовуйте вушні затички, щоб заглушити гучні звуки. Це особливо важливо для військових та цивільних, які регулярно чують звуки обстрілів.
  • Перевіряти слух щороку варто навіть людям, які не мають скарг. Якщо ж ви стали частіше перепитувати людей, що вони сказали, це привід якнайшвидше звернутися до ЛОРа.

Раніше ми розповідали, чому не варто часто використовувати засоби для дезінфекції.

Цікаві новини для вас:

Чим шкідливий пил для здоров'я людини: важливо його прибирати.

Хронічний стрес погіршує роботу мозку: як захистити його від руйнівного впливу.

Підтримують щитовидку та допомагають схуднути: чому корисно їсти морські водорості.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я