Часто людей турбує неприємний шум у вухах, який називають писком, "дзвоном" чи гудінням, однак у цього розладу є офіційна медична назва - тинітус.
Про причини розладу та способи його вилікувати розповідає лікар Євген Скрипник на своїй фейсбук-сторінці.
Шум у вухах особливо хвилює людей, коли навколо повна тиша. Гучність чи тональність звуку може змінюватись, але тинітус залишається постійно. На цей розлад страждають близько 10-15% населення. Іноді навіть банальна вушна сірка може призвести до шуму у вухах.
Які причини та куди звернутися?
У першу чергу треба йти до ЛОР-лікаря, незважаючи на те, що класичних у нашому розумінні ліків для цього недугу не винайшли, існують дієві методи лікування.
- Найпопулярніша причина шуму у вухах - зниження слуху, тобто сенсоневральна туговухість.
У такому разі лікар призначить аудіометрію, тимпанометрію та, можливо, МРТ для виключення варіанту органічної патології (пухлини головного мозку, ураження черепно-мозкових нервів і т.д.). Якщо зниження слуху дійсно є, то ЛОР-лікар підбере слухові апарати. У разі відсутності патологій та зниження слуху залишається змиритись з шумом та пристосуватися до життя з ним.
- Ще деякі можливі причини: анемія, підвищений артеріальний тиск, прийом ацетілсаліцилової кислоти, антибіотиків, сечогінних тощо.
Як виникає цей шум?
Шум у вухах спричинений рухом крові дрібними судинами внутрішнього вуха. Немає сенсу закапувати вуха судинними та ноотропними препаратами - вони неефективні для цього.
Багато людей вважає, що "остеохондроз" має вплив на шум у вухах. Проте це міф.
"Не ПОТРІБНО ходити на масажі, лікувати ваш «остеохондроз», ніякого відношення до шуму у вухах він немає! Не витрачайте час та кошти на фуфломіцини, БАДи, бетагістин також в цьому випадку неефективний, не ходіть на іглорефлексотерапію тощо!" - закликає лікар.
Часто люди з тинітусом мають супутні патології: депресію, тривожні розлади. Це ще більше фокусує людину на шумі. Однак зі стресом тиніус не пов'язаний.
Як зменшити шум у вухах (звикнути до нього)?
- Маскуюча терапія. Наприклад, спати зі зволожувачем повітря або кондинціонером, які продукують постійним шум і «перекривають», «маскують» шум у вухах;
- Вмикання маскуючих звуків природи, моря, дощу;
- Білий шум або апарати, які продукують звуки, схожі на звуки тинітусу.
Раніше "Апостроф" писав про "чорний" ринок та ліки для тварин замість антибіотиків.