RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Телефон для першокласника: як підготувати дитину до використання гаджетів у школі

Перед початком нового навчального року батьки намагаються купити своєму школяреві все необхідне для успішного навчання, налагодити режим дня та покращити концентрацію. Також важливо підготувати дитину до використання у школі гаджетів – незамінних супутників у житті кожної сучасної людини. Особливо це питання актуальне для батьків першокласників. У Міністерстві охорони здоров'я України розповіли, як підготувати дитину до першого смартфону.

Читайте також: Як зрозуміти, що дитина вже готова йти в перший клас: лікар назвала ознаки.

Фото: Getty Images

Знайомте дитину з технологіями з раннього віку

За словами експертів, навчити дитину відповідально користуватися електронними пристроями – це один із обов'язків сучасних батьків, на рівні виховання культури читання та пояснення важливості вибору здорового раціону харчуватися. Тож ще перед тим, як вона попросить телефон, поговоріть з дитиною про технології, запитайте, що їй найбільше в ньому подобається і розкажіть, для чого ви використовуєте його самі.

Будьте прикладом для наслідування

Якщо ви хочете, щоб ваша дитина не використовувала смартфон за обіднім столом, у ліжку перед сном та під час сімейних зустрічей, тоді не робіть так самі. Діти беруть приклад із дорослих і намагайтеся показувати хороший приклад.

Формулюйте правила разом із дитиною

Перед тим, як ви дасте дитині смартфон, обговоріть правила його використання. Наприклад, коли його можна використовувати для розваг, коли для роботи, а коли взагалі краще відкласти. Продемонструйте на власному прикладі, яких правил потрібно дотримуватися і перевіряйте, чи дотримується дитина цих правил.

Читайте також: Як допомогти дитині пристосуватися до садочка або школи: поради для батьків.

Дізнайтеся, які гаджети дозволяються для використання у школі

Батьки часто не знають, як правильно вчинити, коли дитина стверджує, що їй потрібно користуватись гаджетом для виконання домашнього завдання. Щоб вирішити це питання, поспілкуйтеся з вчителями та запитайте, якими електронними пристроями діти користуються в школі та як їх використовувати вдома для підготовки до уроків.

Не пишіть повідомлення своїй дитині, поки вона у школі

Крім того, що це постійно відволікає дитину від навчання, це може спричинити непорозуміння та хвилювання, адже текстові повідомлення не передають інтонації дбайливого голосу батьків. Перед надсиланням повідомлення подумайте, як краще передати інформацію, а коли краще просто поговорити.

Зверніть увагу, що ці правила потрібно адаптувати в кожному конкретному випадку. Всі діти індивідуальні – комусь потрібно нагадувати про обмеження користування гаджетами, а хтось може ними взагалі не цікавитись. Крім того, з віком правила мають змінюватися.

Раніше ми розповідали, як допомогти дитині адаптуватися до української школи після повернення з-за кордону.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я