RU  UA

Четвер, 9 травня
  • НБУ:USD 39.35
  • НБУ:EUR 41.95
НБУ:USD  39.35
Здоров'я

Новини

9 травня

8 травня

7 травня

6 травня

4 травня

2 травня

1 травня

30 квітня

29 квітня

27 квітня

26 квітня

25 квітня

Всі новини

Винні не лише цукерки: чому виникає карієс і як знизити ризик його розвитку

Карієс – найчастіша причина звернення до стоматолога. Однак на початковій стадії ви можете не розпізнати цей стан, тому важливо дотримуватись профілактичних заходів та робити регулярні огляди у фахівця. Експерти платформи доказової інформації про здоров'я "Бережи себе" назвали головні причини виникнення карієсу та розповіли, як знизити ризик його розвитку.

Фото: Getty Images

Чому виникає карієс?

Нас із дитинства лякають тим, що любов до солодкого обов'язково призведе до карієсу. Проте ворогом гарної посмішки є не лише цукерки, хоча вони також винні. За словами експертів, головна причина виникнення карієсу – бактерії. Вони утворюють на зубах стійкий наліт, який поступово руйнує поверхню зуба.

Найчастіше руйнівний процес починається на задніх зубах, оскільки там багато борозенок, ямок, тріщин. У них накопичуються частинки їжі, які іноді важко вичистити.

Читайте також: Як часто міняти зубну щітку і чи треба її кип'ятити перед першим використанням.

"Неналежна гігієна та надлишок солодкої вуглеводної їжі дійсно одна з ключових причин розвитку карієсу. Наголошуємо - йдеться саме про надлишок, а не про наявність вуглеводів у раціоні в цілому", - наголосили експерти.

Хто у групі ризику?

У групі ризику розвитку карієсу – діти, підлітки та люди старшого віку. Особливо уважними до здоров'я зубів слід бути людям, які страждають на печію. При такому стані кислота зі шлунка може потрапляти в ротову порожнину і серйозно пошкодити зуби.

Також підвищити ризики утворення карієсу може сухість у роті. Справа в тому, що речовини, що містяться в слині, протидіють кислотам, що виділяють бактерії. Але деякі медичні стани та препарати знижують виділення слини, що сприяє розвитку карієсу.

Як уникнути виникнення карієсу:

  • чистіть зуби двічі на день пастою, що містить фториди (після чищення пасту слід сплювати - не полощіть рот із пастою);
  • не забувайте про ділянки між зубами, чистіть їх зубною ниткою;
  • не куріть;
  • вживайте менше солодкого;
  • полощіть рот після кожного прийому їжі;
  • підбирайте ліки без вмісту цукру;
  • регулярно відвідуйте стоматолога.

Фото: berezhy-sebe.com

Раніше стоматолог назвала 5 причин, чому зуби змінюють колір.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я