Здоров'я зубів чимало людей звикли вважати спадковим: якщо у батьків були погані зуби, значить і дитина неодмінно зіштовхнеться з карієсом. Стоматолог та медичний блогер Леся Шеренговська зі Львова пояснила, чому це небезпечний міф, який може зашкодити.
На своїй сторінці в Instagram лікар розповіла, що карієс у дітей не пов'язаний зі спадковістю, і розвиток карієсогенних бактерій, таких як стрептококи, насамперед є результатом впливу навколишнього середовища.
"Основними факторами, що викликають карієс, є не генетичні, а саме недостатня гігієна, порушення харчування, надлишок вуглеводів у раціоні, особливо вночі", - пише вона.
При цьому є деякі параметри, які дійсно закладаються генетично:
- Прикус, тобто положення щелеп та співвідношення між ними.
- Кількість зубів, наприклад, адентія (відсутність одного або декількох зубів) або гіпердентія (зайві або надкомплектні зуби).
- Форма, розмір та колір зубів.
- Особливості структури зубів.
"Погані зуби не закладаються генетично, - підкреслює доктор Шеренговська. - Вони такими стають через ряд факторів. Це і гігієна, і харчування, і погана засвоюваність тих чи інших мікро-і макроелементів. Тому, будь ласка, залиште бідну генетику і добре дбайте про зуби дітей".
- Читайте також, як гормони впливають на вагу і чи винні вони у зайвих кілограмах.
- Також лікар розповіла, чим небезпечний безконтрольний прийом вітамінів та біодобавок для профілактики.