RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Темні смуги та зміна кольору: коли нігті обов'язково слід показати лікарю

Ми часто турбуємося про нігті суто з естетичної точки зору, роблячи манікюр, педикюр, а також стежимо за гігієною. Але часто не звертаємо уваги на зміни на нігтях, які можуть вказувати на різні захворювання. Платформа доказової інформації про здоров'я "Бережи себе" назвала 11 ознак на нігтях, з появою яких слід звернутися до дерматолога.

Фото: unsplash.com

1. Темна смуга на нігті.

Якщо під нігтем на руці або нозі ви бачите темну смугу, це може бути ознака меланоми – одного з найагресивніших різновидів раку шкіри.

Експерти підкреслюють, що поява темної смуги не завжди означає цей діагноз, але це точно причина якнайшвидше сходити до лікаря. Меланома на ранній стадії має великі шанси на одужання.

2. Ніготь відшаровується від пальця (оніхолізис).

Найчастіше ніготь може відшаруватись після травми, але також може свідчити про грибкове захворювання. Оніхолізис також може виникати у людей із псоріазом.

Читайте також: Експерти назвали 8 способів прискорити зростання нігтів та зробити їх міцнішими.

3. Почервоніння та набряк навколо нігтя.

Такий стан ще називають "пароніхією", і часто є ознакою інфекції. Також ознакою пароніхії є зеленувато-чорний колір нігтя. Це стається через бактеріальне ураження. Якщо ніготь не лікувати, ситуація лише погіршитися.

4. Симптом наперстка.

Якщо на нігтях з'явилося багато дрібних цяток, це може свідчити про хворобу, яка впливає на весь організм (псоріаз, атопічний дерматит, вогнева алопеція тощо).

Фото: berezhy-sebe.com

5. Синдром жовтого нігтя.

Якщо ви не палите і не користуєтеся червоним лаком для нігтів, то жовтизна на нігтях може бути ознакою деяких хвороб, наприклад легеневих захворювань або ревматоїдного артриту. Також жовтий ніготь може вказувати на серйозну інфекцію, яка потребує лікування.

6. Дугоподібні борозни чи лінії Бо.

У більшості випадків глибока смужка вздовж нігтя вказує на те, що ваш ніготь з якоїсь причини припинив рости на деякий час. Це може статися через сильний стрес, травму, внаслідок курсу хіміотерапії або хвороби, під час якої у вас була висока температура. Якщо ви самостійно не маєте пояснення, чому ці борозни могли з'явитися, слід звернутися до дерматолога.

7. Ніготь, що нагадує "баранячий ріг", або оніхогрифоз.

Стан, при якому ніготь сильно товщає і деформується, може бути спадковим. Також ця ознака може свідчити про такі захворювання, як псоріаз, іхтіоз, проблеми з циркуляцією крові та інших.

Читайте також: Можуть провокувати рак: вчені попередили про небезпеку УФ-ламп для манікюру.

8. "Нігті-ложки" або койлоніхія.

Якщо ваші нігті стоншені на ниби западають донизу, чим нагадають ложку, то, можливо, організму не вистачає заліза. Цей стан може бути досить небезпечним, наприклад, у разі розвитку анемії.

9. Оніхотиломанія, або нігті, які нагадують пральну дошку.

Борозни та виступи серед нігтя великого пальця можуть бути наслідком неусвідомленої звички відсувати назад або чіпляти кутикулу. Щоб відростити здоровий ніготь і позбутися цієї звички, зверніться до дерматолога.

Фото: berezhy-sebe.com

10. Синдром барабанних паличок.

Стан, коли нігті загинаються донизу, а кінчики пальців набрякають, може бути спадковим або вказувати на деякі захворювання (хвороби легень, серця, печінки, шлунково-кишкового тракту тощо).

11. Зміна кольору нігтів

Певний колір може вказувати на конкретні стани:

  • синюшний колір - нестача кисню в крові;
  • білі нігті - одна з ознак діабету або захворювання печінки;
  • тьмяні нігті – анемія;
  • рожево-білий колір – захворювання нирок;
  • жовті нігті – інфекційне захворювання, проблеми з легенями;
  • плями, які нагадують блакитний півмісяць – симптом отруєння.

Фото: berezhy-sebe.com

Дізнайтеся також, коли родимка стає небезпечною: 5 ознак, які вимагають звернення до лікаря.

Цікаві новини для вас:

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я