Загальновідомо, що шкіру слід захищати від сонця, оскільки ультрафіолетове випромінювання прискорює старіння, ушкоджує ДНК та провокує розвиток раку. Наразі вчені виявили, що УФ-лампи для манікюру в цьому плані можуть бути не менш небезпечними.
Дослідники з Каліфорнійського університету Сан-Дієго вважають, що тривале використання сушарок для лаку може збільшити ризик розвитку раку шкіри. Своїми висновками вони поділилися у статті, опублікованій у журналі Nature.
Команда під керівництвом професора Людмила Александрова опромінювала в УФ-лампі зразки клітин шкіри людей і мишей, після чого вимірювала їх життєздатність через 48 годин. 20-хвилинне опромінення призводило до загибелі 20-30% клітин у чашці Петрі, тоді як три послідовні 20-хвилинні опромінення викликали загибель від 65% до 70% клітин.
Читайте також: Чи потрібно засмагати, щоб отримати більше вітаміну D: лікар розвінчала міф.
Вчені дійшли висновку, що опромінення клітин шкіри ультрафіолетовою сушаркою для лаку підвищує рівні активних форм кисню, що узгоджується з пошкодженням ДНК. Це може призводити до мутацій в геном клітин і, як наслідок, раку шкіри.
"Необхідні великомасштабні епідеміологічні дослідження для точної кількісної оцінки ризику раку шкіри рук у людей, які регулярно використовують УФ-сушарки лаку для нігтів, - йдеться у статті. - Цілком ймовірно, що для завершення таких досліджень і подальшого інформування широкому загалу знадобиться не менше десяти років".
- Раніше лікарка розповіла, як розпізнати небезпечну родимку і на які ознаки варто звернути увагу.
- Дізнайтеся також, у якому віці жінки найчастіше хворіють на рак молочної залози.