Кондиціонер - незамінна в домі річ, коли настає літня спека. Проте ним слід користуватися правильно, особливо у випадку, коли у домі є діти. Експерти із Міністерства охорони здоров'я розповіли про безпечні правила використання цього приладу, а також пояснили, чи можна захворіти від кондиціонера. Відповідна публікація з'явилася на сайті відомства.
Чи можна захворіти від кондиціонера
"Позитивні ефекти від використання кондиціонера очевидні - починаючи від особистого комфорту і закінчуючи зниженням ризиків отримання теплового удару. Є дослідження, які вказують на зменшення рівня госпіталізації людей з серцево-судинними захворюваннями, - зазначають фахівці.
Щодо негативних симптомів, то найбільш поширені з тих, про які повідомляли учасники досліджень, включали виникнення кашлю, подразнень слизової оболонки, труднощі з диханням, головний біль та втому. Утім, чи це справді пов’язано з кондиціонером? Дослідники так і не знайшли переконливих доказів щодо такого зв’язку".
Читайте на тему: Як у спеку захиститися від перегріву та теплового удару: 6 простих правил.
Також спеціалісти пояснюють, що вищевказані симптоми можуть пов’язувати із так званим синдромом закритих приміщень. Якщо ви довго перебуваєте в закритому просторі, це справді може виникати. В такому разі, як наголошують лікарі, важливо частіше провітрювати приміщення та виходити на свіже повітря.
Як користуватися кондиціонером без ризику для здоров'я
Вчасно робіть техобслуговування. Згідно з дослідженнями, брудні фільтри в кондиціонері можуть забруднювати повітря бактеріями, що сприятиме розвитку респіраторних інфекцій. Тому важливо вчасно робити техобслуговування та обов'язково слідкувати за чистотою фільтрів. З початком нового сезону активного використання пристрою фільтр варто почистити чи змінити на новий.
Уникайте різкого перепаду температур. Це означає, що температура у кімнаті повинна бути нормальною, комфортною та не спекотною. Тому коли ви прийшли з вулиці і хочете охолодитися, не варто ставити одразу дуже низьку температуру – знижуйте її поступово, аби уникнути різкого контрасту між приміщенням та вулицею. Пам’ятайте, що переохолодження може активізувати збудників хвороб, що є в організмі.
Також слід уникати тривалого сидіння під сильним струменем повітря, оскільки це може викликати запалення м'язів чи нервів.
Читайте також: Лікар поділилася лайфхаками, як пережити спеку разом із дітьми.
Слідкуйте за вологістю повітря у приміщенні, оскільки кондиціонери осушують - його це пов'язано з основними принципами роботи цього пристрою. За словами експертів, охолоджене повітря є сухим і може бути шкідливим для слизових оболонок та дихальних шляхів, тому варто вимикати прилад час від часу та регулярно робити вологе прибирання.
Одне з головних правил: свіже повітря завжди необхідне, тому не забувайте вчасно провітрювати приміщення та вимикати кондиціонер. У період літньої спеки пийте достатню кількість води, носіть легкий одяг та не залишайтеся довго на відкритому сонці.
- Що робити, якщо не проходить алергічний нежить: лікар-алерголог поділилася порадами.