RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Як у спеку захиститися від перегріву та теплового удару: 6 простих правил

Активне сонячне проміння може стати причиною теплового удару - стану, який викликаний перегрівом тіла в результаті тривалого впливу високих температур або фізичних навантажень. Зазвичай він супроводжується зневодненням, що призводить до відмови системи контролю температури тіла. Міністерство охорони здоров'я України поділилося простими правилами, які допоможуть вижити в спеку і захиститись від перегрівання.

Менше кави - більше води

Кава, алкоголь, солодкі напої - не найкращий вибір у спеку, а великі дози можуть призвести до зневоднення. Натомість пийте воду упродовж дня. Не орієнтуйтесь на норми - пийте, скільки хочеться. І нагадуйте про пиття вашій дитині, адже діти погано розрізняють сигнали тіла про спрагу і більше ризикують наразитися на зневоднення.

Фото: moz.gov.ua

Замість гарячої солянки - овочевий салат

Гаряча і жирна їжа - це додаткове теплове навантаження, яке вам точно не потрібне у спеку. Перейдіть на більш легкий раціон - холодний борщ чи окрошку, овочеві салати тощо. Крім усього, ви рідше включатимете плиту і в домі буде прохолодніше.

Фото: moz.gov.ua

Виключіть вентилятор і прийміть душ

Електричні вентилятори не допоможуть при температурі 30+. Більш надійний спосіб - прохолодний душ або ванна. Якщо у вас є кондиціонер - звісно, використовуйте його.

Фото: moz.gov.ua

Перенесіть прогулянки і тренування на ранок або вечір

Найбільш небезпечний час - з 10:00 до 16:00. Старайтесь залишатись у приміщенні. Якщо тренуєтесь за високої температури - уважно стежте за своїм станом. Швидке серцебиття разом з відчуттям нестачі повітря, запамороченням - сигнал, що тренування треба негайно припинити.

Фото: moz.gov.ua

На вулиці:

  • тримайтесь у тіні. Це найпростіший спосіб попередити сонячні опіки. Будьте обережні біля поверхонь, які відображають сонячні промені або швидко нагріваються, наприклад, піску чи води. Засмага - ознака того, що шкіра постраждала від ультрафіолетового випромінювання.
  • Одягайте легкий світлий одяг, головний убір та сонцезахисні окуляри. Одяг з щільно тканих матеріалів захищає найкраще (наприклад, котон, легкі бавовняні тканини). Окуляри мають бути передусім зручними, практичними і насправді захищати очі (100% UVA/UVB захист).
  • Використовуйте сонцезахисний засіб. Крем, спрей тощо широкого спектра дії (UVA та UVB) із SPF 15 та вище. Це треба робити також і в хмарні та прохолодні вітряні дні.
  • Дбайте про тих, хто поруч. Ні за яких обставин не залишайте дітей чи домашніх тварин в автомобілі. Навіть, якщо виходите на хвилинку.

Фото: moz.gov.ua

Головне правило при перегріванні - негайно переміститись у прохолодне приміщення.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я