Алергічний риніт - це запалення слизової оболонки, що спричиняється алергенами. Причиною поширеного захворювання є пилок, домашній пил або інші чинники, іноді навіть його важко відрізнити від звичайного нежитю. Лікар-алерголог Майя Руселевич розповіла, яким має бути правильне лікування алергічного риніту та назвала випадки, коли воно може виявитися неефективним.
"На очних та онлайн прийомах в своїй практиці я часто стикаюся з тим, що мої пацієнти з полінозом [алергічне захворювання слизових оболонок носа й ока, яке спричинює пилок рослин, спори грибів, характеризується алергічним ринітом] не бачать позитивної динаміки. Чому? Вони просто неправильно лікують свою алергію", - пояснює експертка в Instagram.
Лікарка в лікуванні радить не робити наступне:
- Не використовуйте судинозвужувальні препарати (спреї та краплі в ніс) з ефірними оліями та рослинними компонентами (Евказолін, Піносол тощо), а також гомеопатичні лікарські засоби.
- Не використовуйте безсистемно і тривало судинозвужувальні препарати Оксиметазолін, Ксилометазолін (наприклад, Назівін, Отрівін). Через них може посилюватись набряк та пересихає слизова оболонка носу, виникає звикання, погіршення стану. Максимум - 1-3 рази на день протягом 5-7 днів.
- Не бажано використання парфумів. Це - ваш потенційний провокатор, що може посилювати алергічні риніти.
- Не приймайте тривало седативні антигістамінні препарати І покоління (Супрастін, Тавігіл).
- Не ігноруйте назальний душ (видалення алергену). Промивати ніс можна і за допомогою спец. олійок, а коли немає часу - використовуйте спрей.
- Не слід починати лікування полінозу із препарату Монтелукаст (Сингуляр). Це не препарат першої лінії при недостатній ефективності під час основної терапії (назальний душ- антигістамінні- топічні стероїди).
- Тимчасово відмовтеся від контактних лінз. Вони є джерелом скупчення пилкових алергенів.
- Деякі продукти, через можливість перехресних реакцій можуть викликати оральний алергічний синдром, посилювати поліноз.
- Не забувайте про очищення повітря - користуйтесь HEPA-фільтрами.
- Не відкривайте вікна в авто, використовуйте кондиціонер, а після прогулянки приймайте душ. Не нехтуйте капелюхом та окулярами.
- Але все це – лише зняття симптомів! Єдиний метод лікування – алерген-специфічна імунотерапія (АСІТ).
- Дізнайтесь, про що може говорити тривалий нежить і що робити.
- Також почитайте про те, чому виникає кашель при стресі та як з ним боротися.