Калина - не просто один із символів України, а й неймовірно корисна ягода, яку слід додати до свого раціону взимку. Дієтолог Оксана Скиталінська пише, що вона має бути на столі щодня. На своїй сторінці у Facebook лікар докладніше розповіла про користь калини для оздоровлення організму.
Читайте також: Паста Амосова - зміцнююча суміш з сухофруктів: як приготувати її в домашніх умовах.
Велика кількість вітаміну С у калині забезпечує повноцінну роботу імунних клітин, а також зміцнює судини, допомагає боротися з набряками, покращує стан слизових оболонок та м'язів.
"Вітамін К у калині зменшує ризик крововиливів. Дефіцит цього вітаміну буває у любителів чарки, у тих, хто має стеатоз печінки та приймає антибіотики", - пише Оксана Скиталінська.
У свіжих ягодах калини міститься багато вітаміну В3 (ніацину), який допомагає нормалізувати рівень холестерину і навіть включений до міжнародних протоколів лікування атеросклерозу. Також ніацин захищає нашу ДНК від мутацій та розвитку ракових пухлин.
"Регулярне вживання калини (хоча б місячний "курс") покращує стан найдрібніших судин - капілярів, які постачають кисень та поживні речовини в мозок", - розповіла лікарка.
Читайте також: Як зробити заготовки для вітамінного обліпихового чаю на зиму: прості способи.
Як готувати і вживати калину
Оксана Скиталінська наголошує, що варити калину не можна, з неї слід готувати настої. Для цього потрібно добре промити кетяги калини в проточній воді, потовкти, залити гарячою водою і залишити як мінімум на 5 хвилин. Потім настій проціджують та п'ють по півсклянки на день.
Також ягоди калини можна додавати в салати, маринувати в калиновому соку м'ясо або рибу. Таке доповнення допоможе білковій їжі краще засвоюватися, і травлення покращиться.
Дізнайтеся також, як уникнути збільшення ваги взимку.
Цікаві новини для вас:
Чи треба рахувати калорії, щоб схуднути: дослідники назвали більш дієвий метод.
Полегшує кашель і загоює рани: дієтолог розповів про корисні властивості меду.
Корисні для серця та мозку: дієтолог розповіла про чарівну силу горіхів.