Через підрив Каховської ГЕС українці на затоплених територіях можуть зіткнутися з гострими кишковими інфекціями, у тому числі й холерою. Це небезпечне інфекційне захворювання, яке може призвести до коми або навіть смерті. У Міністерстві охорони здоров'я України дали важливі рекомендації щодо захисту від хвороби.
У МОЗ зазначили, що холера та інші діарейні нфекції можуть виникнути через проблеми, пов'язані з обмеженим доступом до чистої води. Викликати холеру може змішування каналізаційних вод із питною водою та підземними водами, отже - і забруднення колодязів.
"Однак у постраждалих від підтоплення та прилеглих до них районах здійснюється посилений епідеміологічний нагляд. Також збільшено запас всіх необхідних ліків", - наголосили у відомстві.
У Міністерстві звернулися до українців із проханням не поширювати інформацію про епідемію холери.
"Соцмережами ширяться повідомлення про страшну епідемію холери. Не поширюйте неперевірену інформацію – так ви підіграєте ворогу. Слідкуйте за інформацією виключно з офіційних джерел", - зазначили у відомстві.
Експерти нагадали, що холера поширюється через забруднену воду та їжу. І може спричинити сильну діарею, яка може призвести до різкого зневоднення організму. Якщо не розпочати лікування, сильне зневоднення може призвести до шоку, коми та смерті протягом кількох годин.
У Міністерстві також закликали у разі появи ознак гострої кишкової інфекції негайно звернутися до лікаря.
Читайте також: Інфекціоніст розповів, чим небезпечна холера і як вона проявляється.
Як захиститися від холери
- Не пийте та не використовуйте сиру воду.
- Мийте руки, фрукти та овочі водою, в якості якої впевнені.
- Уникайте контакту з брудною водою.
- Добре просмажуйте м'ясо та рибу. Не збирайте мертву рибу (або ту, що вмирає) та не їжте її.
Дізнайтеся, як очистити воду з будь-яких джерел у 4 етапи: МОЗ поділилося інструкцією.