В умовах війни харчове отруєння (токсикоінфекція) стало актуальною проблемою, оскільки люди у пошуках безпеки часто забувають стежити за якістю продуктів чи питної води. Гастроентеролог Євгенія Бєлінська розповіла, як уникнути отруєння, розпізнати його симптоми і що робити, якщо у вас почалося блювання чи діарея.
У своєму Instagram лікарка опублікувала прості правила, які допоможуть убезпечити себе від токсикоінфекції:
- Якщо немає можливості помити руки, обробіть антисептиком або вологими серветками.
- Не вживайте воду, в якій не впевнені. Це стосується і води у бомбосховищах, і вашого нового місця знаходження. Не забувайте, що вода може містити різноманітні домішки та викликати діарейний синдром або закрепи. Тому найкраще – кип'ячена або бутильована вода.
- Відмовтеся від молочних або кисломолочних продуктів за відсутності необхідних умов зберігання. Носити йогурт або кефір по 3-5 діб у рюкзаку – не найкраща ідея.
- Якщо вас пригощають продуктами з коротким терміном придатності, не соромтеся запитати про їхнє походження та зберігання.
Симптоми та лікування харчового отруєння
Лікар Бєлінська пише, що якщо у вас з'явилися нудота, блювання, діарея, біль у животі, піднялася температура тіла, це може вказувати на токсикоінфекцію.
"Намагайтеся вживати якомога більше рідини (ідеально – розчин для оральної регідратації: Біогая ОРС, Регідрон тощо), можна прийняти будь-які сорбенти, які є в аптечці (вугілля, ентеросгель, атоксил, смекта), у крайніх випадках – Метоклопрамід / Церукал / Ондансетрон при постійному блюванні або лоперамід / іммодіум - при діареї", - пише лікарка.
Якщо через кілька днів вам не стало краще, Євгенія Бєлінська радить знайти лікаря та проконсультуватися хоча б онлайн.
- Читайте також, як уникнути переохолодження в період війни, коли людям доводиться годинами сидіти у неопалюваних укриттях.