Кожен із нас хоча б раз у житті стикався із запамороченням. Це неприємний стан, коли людині здається, що навколо неї все обертається. Причин, чому голова обертом, може бути безліч. Платформа доказової інформації про здоров'я "Бережи себе" для проекту "Свідомі" назвала найпоширеніші з них.
"Поширеною скаргою є запаморочення, коли навколишній світ починає хитатися чи кружляти, і це спричиняє чимало дискомфорту. Складність у тому, що такий стан може з’являтися від безлічі захворювань, зовнішніх обставин, внутрішнього сприйняття тощо", розповіли фахівці в Instagram.
Якщо цей симптом є стійким або повторюється регулярно, варто звернутися до лікаря для детального розбору саме вашого випадку.
За словами фахівців, найчастіше у людей стається позиційне запаморочення, пов’язане з порушенням роботи вестибулярного апарату у вусі під час зміни положення тіла. Таке запаморочення трапляється час від часу й триває недовго - у середньому до хвилини. Переважно воно не викликає небезпечних наслідків, якщо, звісно, не призводить до падіння та травмування.
Читайте також: Зверніть увагу на раціон: дієтолог розповіла, яка їжа може викликати головний біль.
Найпоширеніші причини запаморочення:
- перегрівання, зневоднення;
- голод;
- зниження рівня глюкози;
- анемія;
- отруєння;
- вірусні та бактеріальні інфекції;
- травми голови, вуха;
- крововтрата;
- внутрішні кровотечі;
- високий або низький артеріальний тиск;
- порушення мозкового кровообігу;
- стрес, недосипання та втома;
- алкогольна чи інші види інтоксикації тощо.
"У будь-якому разі, якщо симптом турбує, наростає чи заважає нормальній життєдіяльності - це вагомі причини для консультації з лікарем/кою, який/а розбере конкретний випадок", - наголосили фахівці.
- Раніше ми писали, як зняти головний біль напруги: поради лікаря та корисні вправи.