RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Як впоратися з запамороченням через стрес: поради лікаря

Стрес під час війни перетворився на постійного супутника українців: разом із ракетами, обстрілами та сиренами очікування загрози переслідує людей вдень і вночі. На тлі стресу можуть виникати різні проблеми зі здоров'ям, і запаморочення - одна з них. Невролог Катерина Чеха розповіла, чому "від нервів" паморочиться в голові і що з цим робити.

"Може вам знайомі відчуття, що ви ніби "провалюєтеся в просторі" і "земля йде з-під ніг", з'являється незвичайна "легкість" і "туман" у голові, складно сконцентрувати зір на об'єктах, здається, що ось-ось знепритомнієш, - написала лікарка в Instagram. - Зазвичай пацієнти все це називають запамороченням. Але це не зовсім так. Подібні відчуття у 99% не пов'язані з вестибулярними проблемами, а є наслідком стресу".

Фото: Getty Images

Доктор Чеха розповіла, що для опису такого симптому існує свій термін – "постуральне фобічне запаморочення". Його часто відчувають у стресовій ситуації разом із тривожністю, панікою, серцебиттям, страхом смерті, задишкою, пітливістю та стрибками тиску.

Як допомогти собі у цій ситуації? Якщо немає можливості показатися терапевту або неврологу, фахівець радить наступні способи:

1. Відволікання чи перемикання уваги.

2. Навчання мозку правильно реагувати на неприємні відчуття переконанням, що це не смертельно і не загрожує життю. Впоратися з цим завданням допоможе психотерапія.

3. Техніки діафрагмального дихання животом із подовженим видихом: вдих на 1 рахунок, видих - на 4.

4. Фізична активність чи спорт.

5. Седативні препарати на травах.

6. Транквілізатори та антидепресанти (після лікарської консультації).

7. Вестибулярна гімнастика (див. фото).

Фото: https://www.instagram.com/doctor_chekha/

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я
Теги: