RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Психолог порадила, як говорити з дітьми про майбутнє під час війни

Маленькі українці вже рік живуть в умовах війни. У складних обставинах воєнного часу батькам важливо підтримувати дитину, а також правильно говорити з нею про майбутнє. Платформа доказової інформації про здоров'я "Бережи себе" та психолог Ольга Коба поділилися важливими психологічними порадами.

За словами психолога, зараз багатьом родинам важко щось планувати, незважаючи на те, де вони знаходяться – в Україні або за кордоном.

Фото: Getty Images

"Сім'ї, які перебувають в Україні, знаходятьсяь у стані постійної "бойової готовності". Тому довгострокові плани нереалістичні. Ми можемо планувати свій день, тиждень або місяць, але треба усвідомлювати, що заплановане може змінитися будь-якої миті. Однак якщо ви можете запланувати похід у кіно з дитиною - треба йти. Навіть якщо доведеться перервати перегляд через повітряну тривогу", - каже Ольга Коба.

Сім'ям, які перебувають за кордоном під час війни, теж важко щось планувати. За словами психолога, вони відкладають здійснення задуманого на час повернення додому. Також діти, які хочуть навчитися грати на гітарі, малювати, танцювати, кажуть, що почнуть це робити тоді, коли приїдуть додому. І точно не зараз, точно не в країні або місті, де вони знаходяться.

Фото: unsplash.com

Читайте також: Як допомогти дитині подолати негативні наслідки стресу: поради для батьків.

"Не варто відкладати життя на потім. Важливо маленькими кроками рухатись у напрямку своїх цілей і найкращим прикладом для дітей можуть бути самі батьки. Нам усім потрібно продовжувати робити те, що для нас є цінним та важливим, що залежить від нас та дозволяти маленькі радощі, де би ми не знаходилися", - наголосила психолог.

Ольга Коба зазначила, що діти, які виїхали з України, дуже сумують за своїми домівками, родичами, друзями, домашніми улюбенцями, рідними пейзажами та багатьма іншим. Багатьом із них уже нема куди повернутися. І тут постає більш болісне питання щодо планів на майбутнє.

"Важливо, щоб де б батьки не знаходилися, вони давали дітям відчуття безпеки та турботи, по можливості, були послідовними та логічними у своїх діях, говорили з дітьми та запитували про їхні емоції, почуття, думки. Це у свою чергу даватиме відчуття впевненості, контрольованості та розвантаження для дітей, - пояснила фахівець.

Про що не можна забувати?

  • дотримуйтеся графіку та режиму дня для дітей;
  • продовжуйте виконувати ті ритуали та традиції, які були в сім'ї раніше;
  • вигадуйте разом нові ритуали на новому місці перебування;
  • не відкладайте гру на потім, коли буде настрій;
  • малюйте, вигадуйте нові хобі, намагайтеся додати у буденність більше творчості;
  • важливий тактильний контакт, зокрема обійми.

Фото: berezhy-sebe.com

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я