RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

Як підтримати дитину, яка втратила одного з батьків під час війни: поради психолога

Внаслідок ракетних ударів по Вінниці та інших містах багато дітей залишилися сиротами. Для маленьких українців втрата одного з батьків може бути важкою травматичною подією, якщо вона раптова та непередбачувана, як і сама війна. Дитяча психіатриня Юліана Маслак назвала 5 основних кроків, як підтримати дитину, в якої країна-терорист Росія забрала маму чи тата.

"Мені хочеться закликати осіб, що піклуються про дітей, звернутись за професійною консультацією та розуміти свою роль у допомозі пройти цей непростий шлях, - написала лікарка в Instagram. - Важливо розуміти це непроста дорога сповнена болю та смутку. Ніхто не повинен залишитись на ній один. Основним завданням є інтегрування втрати, що потребує часу та простору. Це не лінійний процес… це не просто перестати сумувати".

Фото: instagram.com/dr.maslak

1. Важливо пояснити дитині, що трапилося і попрощатися із рідними та залучити до ритуалів поховання.

Оберіть місце і час де, хтось більш близький, кому довіряє дитина, зможе делікатно і спокійно все пояснити та буде готовим:

  • розділити її емоції;
  • дати відповідь на питання, які задає дитина опираючись на її вік;
  • залучити до ритуалів вашої релігійної віри.

2. Бути поруч з підтримкою та розділяти біль втрати.

Для дітей нормальним є момент суму і нормально, що вони переключаються і сміються. Це процес, що буде тривати якийсь час. Батьки - дуже важливі для дітей дорослі. Багато чого будуть нагадувати і додавати спогадів: вони можуть бути приємними та при усвідомлені втрати набуватимуть нового забарвлення - суму.

Це нормально згадувати і сумувати, а тоді продовжувати бавитись та жити.

Фото: pixabay.com

3. Допомогти берегти спогади та стосунок.

Запропонуйте дитині створити книгу спогадів та відеофільм з фото та відеоколажами з жартами, фразами і мудрістю, яку залишили мама чи тато.

4. Турбуватися про потребу та допомогти адаптуватися.

Часто втративши половинку, одному з батьків приходиться взяти велику частину обов'язків на себе. Та діти потребують тих дорослих поруч, хто зможе належно дбати про потреби і допомогти адаптуватися до величезних змін у житті, пов'язаних з війною і втратою близьких.

5. Любити і пам'ятати. Продовжувати творити життя.

Це невимовно болить... Життя продовжується. З любов'ю в серці допомогти продовжувати творти життя згідно тих цінностей, що несла сім'я з найбільшою мудрістю, що залишив хтось із батьків.

Фото: pixabay.com

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я