Війна Росії проти України змусила мільйони українських жінок покинути свої домівки та бігти з-під обстрілів, рятуючи своїх дітей. Пережиті події дуже впливають на психіку, особливо на дитячу, яка дуже вразлива. Психолог Київського Дворика Мартін Лазіцкий дав кілька порад батькам, як стабілізувати душевний стан дитини, яка виїхала із зони бойових дій.
Стабільний дорослий
Чим молодша дитина, тим більше її реакції залежать від реакції дорослого. У надзвичайних ситуаціях цей принцип посилюється. Тому відповідальний дорослий має піклуватися про себе. Маючи ресурс та стабільність, дорослий демонструє впевненість та транслює безпеку, що так необхідно дитині.
Задоволення природних потреб
Опинившись у безпечному місці, дитина має знати, де вона і скільки часу може бути тут. Обов'язково показати їй місця, де вона зможе спати, попити, поїсти, скористатися туалетом, душем, зарядити гаджет і зв'язатися з близькими.
Короткі прості інструкції
Використовуйте максимально короткі та змістовні речення. Це дозволяє налагодити контакт та донести необхідну інформацію без зайвих деталей та тиску.
Зниження очікування
Поведінка дитини може відрізнятися від її стандартної, і це нормально. Їй потрібен час для відпочинку та відновлення. Для кожного він свій.
Погляд у майбутнє
Дорослий має максимально фіксувати дитину на теперішньому та говорити про наступні плани, пов'язуючи всі частини буття зараз із майбутнім. Це дозволить дитині змістити увагу та усвідомити, що майбутнє можливе.
- Раніше психолог розповіла, як пояснити дитині, чому йде війна.