RU  UA

Пʼятниця, 22 листопада
  • НБУ:USD 41.00
  • НБУ:EUR 43.20
НБУ:USD  41.00
Здоров'я

Як заспокоїти дитину в бомбосховищі: поради психолога

Повітряна тривога, яку всі українці чують у своїх містах останні кілька тижнів, стала для більшості звичним явищем. В такий момент батькам важливо знати, як відволікти свою дитину і вберегти її від тривожних емоцій. Психотерапевт Левицька Ангеліна поділилася ефективними порадами, які допоможуть заспокоїти маля у непростій ситуації.

Детальніше про це експертка розповіла на своїй сторінці в Instagram. За її словами, батькам слід зберігати спокій наскільки це є можливим та не боятися говорити з дитиною про речі, які зараз відбуваються.

Фото: unsplash.com

Говоріть із дитиною, спробуйте доступними словами пояснити ситуацію, яка відбувається. Залишайтеся спокійними під час розмови, адже діти відчувають ваш емоційний стан та переносять ваші емоції на себе, від чого може збільшуватись тривога у дитини, наростати паніка, з’являтись страх та агресія до оточуючих.

Демонструйте надійність: варто сказати дитині, що ви зробите все, щоб захистити себе і її від небезпеки.

Тактильний та фізичний контакт: обійміть дитину, візьміть на руки, встановлюйте зоровий контакт. Дитина повинна відчувати, що ви її бачите та чуєте.

Поїть дитину теплими напоями, годуйте її чимось смачненьким - глюкоза зменшує рівень стресу в організмі.

Фото: unsplash.com

Чим зайняти дитину у бомбосховищі?

Якщо у вас є плівка для упаковування, візьміть її з собою. Лопання "пупирок" займає руки та заспокоює багатьох дітей та дорослих.

Візьміть з собою простирадло або ковдру. Сядьте, обніміть дитину та накрийтеся разом з головою, створивши "халабуду". Залиште шпаринку, для надходження свіжого повітря. В такій халабуді можна грати в різні ігри, бавитись ліхтариком, розповідати казки, тихенько співати.

Руки також можна зайняти м'яким пластиліном, м'ячиком-антистресом або іншою тактильною іграшкою чи матеріалом, яким можна м'яти, щипати, трохи підкидати, перекладати з руки в руку та подібне.

Також спеціаліст радить зробити такі вправи:

Обвести свої долоньки/стопи ніг. Обвести долоньки мами, тих, кого дитина захоче. Можна ручкою на папері, можна паличкою на землі, піску, крупах.

Провести вітання з усіма частинами тіла дитини, похлопуючи їх: "привіт, голова", "привіт, шия". Якщо дитина захоче, вона може зробити це з мамою або дорослими, які поряд.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я