Питна вода обов'язково має бути очищеною, і зробити її безпечною можна різними способами. Найпопулярніший з них - кип'ятіння, але деякі люди вважають, що найкраще пити дистильовану воду, яка практично не містить домішок та сторонніх іонів.
Ресурс доказової інформації про здоров'я "Бережи собі" випустив пояснення, чому регулярно пити дистилят - погана ідея.
"Простими словами дистильована вода - це водяна пара, яка знову осідає у вигляді крапель, але майже без домішок, - йдеться в публікації "Бережи собі" в Telegram. - Таким чином вода позбавляється бактерій, органічних, хімічних речовин і від 99,9 % мінералів. Така вода відчувається дуже м'якою і не має смаку".
Дистильовану воду рекомендують використовувати для медичних процедур, догляду за волоссям та шкірою, на ній готують їжу для дітей із ослабленим імунітетом. Також такий варіант підходить для роботи в лабораторіях і захисту від корозії автомобільних деталей.
Читайте також: Вчені назвали напій, який може покращити стан печінки та захистити її від жирової хвороби.
Здоровим дорослим людям зовсім не обов'язково регулярно пити дистилят. Більше того, це може навіть зашкодити. Причина в тому, що така вода не містить важливих для організму мінералів: магнію, кальцію, натрію. При регулярному вживанні дистильованої води людина з часом може відчути себе гірше. Серед симптомів нестачі мінералів – втома, слабкість, м'язові спазми, ламкість зубів тощо.
Тим, хто регулярно п'є дистильовану воду, фахівці радять додатково збагачувати свій раціон важливими мікронутрієнтами.
- Дізнайтеся, чи потрібно пити 2 літри води на день: що говорять про це твердження фахівці.
- Раніше в МОЗ України назвали 5 переваг купання в холодній воді.