RU  UA

Субота, 18 січня
  • НБУ:USD 42.05
  • НБУ:EUR 43.10
НБУ:USD  42.05
Здоров'я

У МОЗ розповіли, яку воду обов'язково треба очищувати та як це зробити в домашніх умовах

В умовах війни залишається актуальним питання, як знезаразити воду в домашніх умовах. Адже багато українців щоденно мають проблеми з доступом до питної води через інтенсивні бойові дії, тому змушені використовувати воду з колодязів, систем централізованого водопостачання та навіть річок. Як захистити себе у такому випадку та очистити життєво необхідну рідину самостійно, розповіли спеціалісти із МОЗ.

"Споживання води з колодязів, прибудинкових свердловин і річок може бути потенційно небезпечним. Бактерії, які спричиняють захворювання, тривалий час живуть та розмножуються у воді. Тому воду з таких джерел необхідно очистити. Це можна зробити самостійно в домашніх умовах", - йдеться у публікації відомства в Telegram.

Фото: Getty Images

Яку воду обов'язково треба очищувати та як це зробити?

Перевірте запах: якщо є хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний запах, не слід використовувати таку для пиття чи приготування їжі.

Спосіб 1: активоване вугілля

На 1 л води візьміть 5 таблеток та подрібніть їх. Для знезараження потрібно почекати щонайменше 8 годин.

Читайте також: Як харчуватися в умовах війни: 6 порад, які допоможуть зберегти здоров'я.

Наберіть половину або одну третю об’єму пляшки води та добре її потрусіть. Якщо на поверхні з’явилася піна – така вода непридатна для вживання.

Спосіб 2: йод

Цей метод фахівці радять використовувати у крайніх випадках, а особам з ураженою щитоподібною залозою краще утриматись від споживання надмірних доз йоду.

На 1 л води достатньо буде 3-4 крапель йоду. Перед вживанням такої води потрібно буде почекати годину.

Фото: Getty Images

Оцініть воду за кольором та запахом: для цього подивіться на воду в білому або прозорому посуді – вода не повинна бути забарвленою.

Спосіб 3: таблетки з активним хлором

Перед застосуванням даного методу вивчіть інструкцію та дізнайтесь, на який об’єм розраховані таблетки та скільки часу знадобиться для знезараження.

Читайте на тему: Як уникнути харчового отруєння та що робити, якщо отруївся: поради лікаря.

Спосіб 4: кип’ятіння

Це один із найнадійніших способів знезараження води. Воду потрібно кип’ятити протягом 10 хвилин, після чого дайте їй відстоятися 30 хвилин. Після цього рідину потрібно обережно злити, не збовтавши при цьому осад, який з’явився на дні.

Важливо! Матеріал підготовлений на підставі останніх, науково перевірених та актуальних досліджень у сфері медицини. Матеріал, підготовлений журналістом «Апострофа», має виключно інформаційний характер і не є закликом до дії чи основою для встановлення медичного діагнозу. Всі рішення щодо здоров'я повинні бути обов'язково узгоджені з Вашим лікарем, закликаємо обов'язково звертатися до фахівців.

Версія для друку
Знайшли помилку - видiлiть та натиснiть Ctrl+Enter
Розділ: Здоров'я