Часто причиною того, що ми не можемо скинути зайву вагу, є інсулінорезистентність – стан організму, при якому його тканини втрачають чутливість до інсуліну. Дієтолог Світлана Фус розповіла, коли потрібно починати хвилюватися з приводу підвищення ризику появи інсулінорезистентності, а може й цукрового діабету 2 типу. А також, коли обов'язково потрібно починати змінювати спосіб життя та харчування.
- коли окружність талії більше 80 см у жінок та 94 см у чоловіків;
- наявність зайвої ваги, при якій надлишок жирової тканини відкладається переважно в ділянці живота та верхній частині тулуба – абдомінальне ожиріння;
- проявлення великої кількості папілом на шиї та інших частинах тіла;
- потемніння шкіри на ліктях, під пахвами.
Читайте також: Як уникнути цукрового діабету на тлі ожиріння: ендокринолог дав важливу пораду.
"Дуже часто інсулінорезистентність йде в парі з підвищеним холестерином, гіпотериозом, синдромом полікістозних яєчників, синдромом виснаження надниркових залоз і тд. Якщо у вас є хоча б один симптом - вам потрібно перевірити, чи нема у вас інсулінорезистентності, бо вона - передвісник діабету типу 2", - розповіла Світлана Фус.
Дієтолог додала, що з інсулінорезистентністю не складно позбутися зайвої ваги. Однак потрібно дотримуватись спеціального харчування, стандартні дієти для схуднення не підійдуть.
- Дізнайтеся також, як правильно виміряти цукор глюкометром, щоб він не помилявся.
- Також фахівці розповіли про те, як жити людям із цукровим діабетом другого типу під час війни.